Banka Dışında Kredi Veren Yerler

28 Aralık 2018 Cuma, 21:12
Banka Dışında Kredi Veren Yerler 642x320 - Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka Dışında Kredi Veren Finans Şirketleri

Farklı nedenlerden dolayı kredilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bankalar ile daha önce çalışmayan ya da almış olduğu kredileri ödemekte zorluk yaşayan pek çok kişi bozuk sicili nedeniyle bankalardan kredi alamayabilir. Kredi notu, bankalardan kredi çekebilmek için en önemli kriterlerden bir tanesidir. Kredi notu düşük bulunan pek çok kişi bankalar yerine farklı kuruluşlardan kredi almaya çalışmaktadır. Çağımızda banka dışında kredi veren yerler bulmak artık daha kolay hale gelmiştir. Bu yazımız sayesinde sizde banka dışında kredi sunan firmalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazımızı okumanız durumunda bankaların dışında kredi veren finans firmalarına hemen ulaşabilirsiniz.

 

Banka Dışında Kredi Veren Yerler Hangileridir?

 

Yeni getirilmiş olan yasal düzenleme ile beraber pek çok finans şirketi belirli kriterler sağlaması durumunda belirlemiş olduğu faiz oranları üzerinden kredi verebilmektedir. Koç Finans Türkiye’nin en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Koç Holding tarafından kurulmuş bir finans firmasıdır. Bu şirket Koç Holding‘in bünyesinde yer alan araç markalarını satın almak istediğiniz zaman karşınıza çıkmaktadır. Koç Finans ile beraber taşıt kredisinden yararlanabilirsiniz. Buna benzer büyük holdinglerin kurduğu firmalar denetlemeye tabi olan yasal firmalar arasındadır. Bu firmalarda bankalar kadar da güvenilir şirketlerdir. Banka dışında kredi veren finans şirketleri ise Koç Finans gibi bir ürün karşılığı kredi veren kuruluşlardır. Kanunun el verdiği ölçüde bu kuruluşlardan kredi alarak hem ihtiyacınızı görebilir hem de taksit taksit kolayca ödemenizi yapabilirsiniz.

 

Buna benzer büyük holdingler kredi adı altında para aktarımını kendi bünyelerinden sağlamakta ve müşteri memnuniyetini esas almaktadır. Senet karşılığında firmalar belirlemiş oldukları faiz oranları ile beraber kredi kullanabilir ve bankalara gitmeye gerek kalmadan kredilerden yararlanabilirsiniz. Ancak firmalar sorgusuz ve sualsiz kredi ödemesi yapmamasından dolayı sizlerden ek bilgi ve belge talep etmektedir. Bu belgeler firmalara değişiklik gösterebilir. Banka dışında kredi veren yerler ile görüşerek kolayca kredi alabilirsiniz.

  En İyi Altın Hesabı Hangi Bankada?

 

Senetle Kredi Veren Yerler

 

Senetle kredi veren bankalar - Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Büyük holdinglerle beraber küçük işletmelerden de dilerseniz para talebinde bulunabilirsiniz. Günümüzde galericiler ve kuyumcular senet karşılığında borç para vermektedir. Tabi ki bu borçlar belirli faiz oranları çerçevesinde verilmektedir. Fakat bu uygulamanın güvenilirliği ve yasallığı tartışma konusu olarak yer alabilir. Bu tür yerlere başvurmadan önce mutlaka tamamen yasal ve güvenilir yöntemlerden yararlanmanız gerekir. Bu tarz kişi ve kurumlar üzerinden alacağınız para sonrasında başınızın belaya girebilmektedir. Karşınızda büyük bir firma olmamasından dolayı muhatabınız direkt olarak insanlar olmaktadır. Bununla beraber bu yapacağınız uygulamalar kesinlikle yasal olarak yer almayacaktır. Son dönemlerde da bankalar özellikle kredi onay eşiklerini düşük hale getirmiştir. Banka siciliniz bozuk olsa da bazı bankalar kredi konusunda sizlere kolaylık sağlamaktadır. Sizde krediye ihtiyaç duyduğunuz zaman banka dışında kredi veren finans şirketleri gibi bu tür yerlerden destek alarak kredi imkanına erişebilirsiniz.

 

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler ve Kuruluşlar Listesi

 

Banka dışında kredi alabileceğiniz yerlerin listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Alj Finansman A.Ş.
 • Doruk Finansman A.Ş.
 • Evkur Finansman A.Ş.
 • Hemenal Finansman A.Ş.
 • Koç Fiat Kredi Finansman A.Ş.
 • Koç Finansman A.Ş.
 • Mercedes Benz Finansman Türk A.Ş.
 • Orfin Finansman A.Ş.
 • Şeker Mortgage Finansman A.Ş.
 • Teb Finansman A.Ş.
 • Tırsan Finansman A.Ş.
 • Turkcell Finansman A.Ş.
 • Vfs Finansman A.Ş.
 • Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Senetle Araba Almanın Yolları Zaman geçtikçe araç alımı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz