Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

24 Kasım 2019 Pazar, 17:16
en iyi kredi kartı hangi bankanın 642x320 - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

En Avantajlı Kredi Kartı Araştırması

Kredi kartı; bankalar tarafından müşterilere verilen, kredili alış veriş yapma imkanı sağlayan ve ihtiyacınız olduğunda nakit ve taksitli avans kullanma imkanı sağlayan kredi hesabı kartlarıdır. Bankalar tarafından verilen ve çeşitli özelliklere sahip olan kredi kartları bankalara ve müşterilere göre farklılık göstermektedir. Yapılan harcamalara göre kazanılan puanlar, kredi kartı aidatları, kredi kartı limit artırımı, ödeme kolaylığı gibi etkenlere göre kredi kartı özellikleri belirlenerek müşterilere sunuluyor. Bu sayede müşteriler kendileri için en ideal kredi kartını seçerek kullanabiliyorlar.

 

 

 

En Avantajlı Kredi Kartı Başvurusu

 

 

en iyi kredi kartı hangisi - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Kredi kartı kullanmak isteyenlerin en çok sordukları soru kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusudur. Kredi kartı kullanmak isteyenler için bankalar kredi kartı başvurusu için çeşitli yöntemler belirlemişlerdir. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın en kolau yoldan kredi kartı sahibi olmanız mümkündür. Bu yöntemler tüm bankalar kredi kartı başvurusu için genel olarak şu şekildedir:

 

 

1 ) Banka şubesi aracılığı

 

Kredi kartı başvurusu yapacak olan kişiler kendileri için hangi kredi kartı daha avantajlı ise o bankanın şubesine giderek kredi kartı başvurusunda bulunmak istediklerini belirtiyorlar. Kredi kartı başvurusu için size verilen başvuru formunu doldurarak imzaladığınızda başvuru işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

Sizin için en avantajlı kredi kartı hangi banka tarafından veriliyorsa o bankanın en yakın şubesine gitmeniz ve başvuru yapmak istediğiniz belirtmeniz yeterli olacaktır.

 

 

2 ) İnternet bankacılığı aracılığı

 

Kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz ikinci yöntem internet bankacılığını kullanmaktadır. en avantajlı kredi kartı başvurusu için o bankanın internet sayfasına erişim sağlayarak kredi kartları sayfasından kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile yapacağınız işlemler için bankanın telefon bankacılık yöntemini kullanarak internet bankacılığı şifrenizi almanız gerekiyor.

 

 

3 ) Mobil uygulama aracılığı

 

kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz üçüncü yöntem bankanıza ait mobil uygulamayı kullanmaktır. Mobil uygulamayı cep telefonunuza, tabletinize indirerek giriş yaptığınızda kredi kartı sekmesini tıklayarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu sırasında sizden girmenizi istedikleri bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Aksi halde verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu taahhüt ettiğiniz için sorumlu olursunuz.

 

Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra bankanın kredi kartı bölümünde yer alan yetkililerin bilgilerinizi incelemesi, maaş ve borç oranınızın durumuna göre kredi kartı alıp almanıza karar verme süreci için beklemeniz gerekiyor. Cevap olumlu veya olumsuz bir şekilde sizlere iletilecektir.

 

 

Kimler Kredi Kartı Alabilir?

 

 

Kredi kartı, günümüzde klasik bir ödeme yöntemi haline geldiği için herkes tarafından kullanılmaktadır. Dileyen herkes geliri ile orantılı olacak şekilde kredi kartına sahip olabilir ve kullanabilir. Bankalar; öğrenciler, çalışmayanlar, ev hanımları, çalışanlar, memurlar, özel sektör çalışanları, askeri personel, askeri öğrenci, öğretmen, kamu gibi her sektörde yer alan kişiler ve çalışmayanlar için en çok kullanılan kredi kartı veriyor. Herkes için farklı limitlerde verilen kredi kartları günümüzde sıradan bir ödeme yöntemi olarak kullanılıyor.

 

 

Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Kredi Kartı En İyisi Hangisi?

 

 

Bankalar, müşterilerine verdikleri kredi kartları hizmetleri için belirli ücretler kesmektedir. Kredi kartı aidatı olarak tanımlanan bu ücret bazı bankalar kredi kartı aidatı yerine kredi kartı işlem ücreti, kredi kartı hesap ücreti gibi adlar altında aidat bedeli alıyor.

Bankalara göre alınan kredi kartı aidatları ve özellikleri şu şekildedir.

 

 

Akbank Axess Kredi Kartı

 

 

Akbank en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Akbank tarafından verilen ve kendi içinde; Axess, axess Gold, Axess Platinium, Axess Kampüs Modu, Axess Temassız, Axess Ek Kart, Axess business, Axess Sanal Kart, Axess Kobi olarak sınıflandırılan kredi kartları için Axess Klasik – 134.5 TL, Axess Gold için 150 TL, Axess Platinium için 169 TL, Axess Business ve Axes Kobi için 225 TL aidat alıyor.

 

Axess kredi kartı; chip para, nakit avans, ek kart, hızlı para çekimi, sms para imkanı, fatura ödeme, ekstre kontrolü, cash para özelliklerine sahiptir.

 

Harcadıkça chip para kazanabileceğiniz Axess kredi kartı türlerine göre herkes kullanabilir. en çok kullanılan kredi kartı arasında yer alan Axess ile öğrenci, kobi, business türlerinden gelir durumuna göre istediğiniz kartı kullanarak avantaj elde edebilirsiniz.

 

 

İş Bankası Maximum Kredi Kartı

 

 

Türkiye İş Bankası en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

İş Bankası tarafından verilen Maximum kredi kartları için klasik kredi kartında yıllık 78 TL, Maximiles kredi kartı için 130 TL yıllık ücret almaktadır. Maximum öğrenci kredi kartı ise aidatsız bir kredi kartı türüdür.

 

Maximum ve Maximiles kredi kartları ile yapacağınız alış verişlerden maximil kazanabileceğiniz gibi puan da kazanabiliyorsunuz. Maximilleri uçak bileti alırken kullanabiliyor, maxipuanlarınızı anlaşmalı işyerlerinde harcayabiliyorsunuz. en iyi kredi kartı hangisi sorusunu merak edenler maximum özellikli kartları göz önünde tutrmalıdırlar.

 

İş Bankası kredi kartları öğrenciler ve dar gelirliler için ideal bir kart olup, çok alışveriş yapan ve sürekli uçak bileti alanlar içinde avantajlı bir kredi kartıdır.

 

 

Yapı Kredi Worldcard Kredi Kartı

 

 

Yapı ve Kredi Bankası en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Worldcard için 104 TL, World Platinium için 113 TL, Crystal için 450 TL, Adios için 137 TL, Öğrenci kartı için ücretsiz olarak sizlere sunuluyor. hangi kredi kartı daha çok puan kazandırıyor sorusuna Worldcard ile cevap bulabilirsiniz.

 

World Kart kullanarak World puan kazanabiliyorsunuz. Kazandığınız puanların TL karşılığı ile anlaşmalı iş yerlerinden alış veriş yapabiliyorsunuz. Akaryakıt alışverişlerinizde en avantajlı kredi karı olan World kart, gelirinize göre avantajlı kredi kartlarından biridir.

 

 

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı

 

Garanti Bankası en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

Garanti Bankası tarafından verilen Bonus kredi kartı ve Bonusflex kredi kartı için yıllık aidat ücreti 144, 50 TL, Garanti BBVA için 124 TL, olup öğrencilere verilen kredi kartı içinse aidat ücreti alınmamaktadır. Alış veriş yaptıkça bonus kazanacağınız kredi kartı orta gelir segmentinde yer alan müşteriler için avantajlı bir kredi kartıdır. Ayrıca bonus hangi bankanın , Garanti Bankası haricinde Denizbank ve TEB gibi bankalar da bonus özelliğini kullanmaktadırlar.

 

Bonus bakımından en avantajlı kredi kartlarından biri olan Garanti Bonus ile akaryakıt ve market alışverişlerinde kar elde edebilirsiniz. Bonus kredi kartı başvurusu ile bonus dünyasından faydalanabilirsiniz.

 

 

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı

 

 

Ziraat Bankası en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Ziraat Bankası tarafından müşterilere verilen ve aynı zamanda kredi kartı özelliğine de sahip olan Bankkart Combo, aidatsız bir kredi kartı olup sadece kart yenileme ücreti alınan bir kart türüdür.

 

Ziraat Bankası tarafından tüm müşterilere verilen Bankkart Combo, anlaşmalı iş yerlerinde kullanabileceğiniz ve 12 taksit imkanı ile kolay ödeme seçeneğine sahip bir kredi kartıdır. Mastercard/Visa amblemi bulunan tüm ATM lerden para çekme işlemi yapabilirsiniz. Yakın zamanda en çok kullanılan kredi kartı arasına giren Combo Kart ile avantajlardan faydalanabilirsiniz.

 

Herkesin kullanabileceği bir kredi kartı olan Bankkart Combo kredi kartı daha çok alt gelir grubunda yer alan müşteriler, taksitle alış veriş yapanlar ve öğrenciler için ideal bir kredi kartıdır. Harcadıkça puan kazanacağınız kredi kartı ile kazandığınız puanları üye işyerlerinde kullanabiliyorsunuz. Üye iş yeri sayısı bakımından avantajlı kredi kartlarından biri olarak kullanabilirsiniz.

 

 

Halk Bankası Paraf Card Kredi Kartı

 

 

Halk Bankası Paraf Card en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

Halk Bankası tarafından verilen bir kredi kartı olan Paraf Klasik için 64 TL, Paraf Gold için 103 TL, Paraf platin için 175 TL, Paraf Business için 175 TL, Paraf esnaf için 75 TL ve Paraf Kobi için 75 TL aidat ödemesi yapılıyor. Diğer kredi kartlarına göre avantajları daha düşük bir kredi kartı olan Paraf kredi kartı kart kullanım şartları arasında 12 ay taksit imkanı, nakit avans, paraf puan imkanı gibi avantajlar yer alıyor.

 

Paraf kredi kartınızı üye iş yerlerinde kullanıldığında paraf puan kazanıyorsunuz ve kazandığınız paraf puanları anlaşmalı iş yerlerinde anında kullanabiliyorsunuz.

 

Kredi kartı özellikleri ve avantajları bakımından Kobilere hitap eden kredi kartı aynı zamanda business özellikleri ile şirketler için avantaj sağlıyor.

 

 

HSBC Advantage Kart Kredi Kartı

 

 

HSBC Advantage Card en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

HSBC bankasının vermiş olduğu Advantage kredi kartı, aidatsız olarak kullanabileceğiniz kredi kartlarından biridir. Üye İş yerlerinde 12 taksit imkanı sağlaması, taksitli nakit avans işlemlerinde avantajlı olması orta gelir grubunun altında geliri olan müşteriler için avantajlı bir kredi kartı olmasını sağlamıştır.

 

 

Odeo Bank Bank’O Card Kredi Kartı

 

 

Odeabank en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Kredi kartları içinde aidatsız olarak alabileceğiniz bir kredi kartı olan Bank’O Card Gold ve Platinium olarak sizlere sunuluyor. Mastercard amblemli bir kredi kartı olduğu için yurt içinde ve yurt dışında kullanabileceğiniz kredi kartı üye iş yerlerinde kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır. Üye iş yeri sayısının az olması diğer kredi kartlarına göre avantajlarının az olmasına neden olmaktadır. Market alışverişlerinde taksit imkanı sağlıyor olması size sunulan önemli bir avantajdır.

 

Kobiler ve şirketler tarafından daha çok kullanılan kredi kartı aidatsız olduğu için öğrenciler tarafından da kullanılan bir kredi kartı olmasını sağlamıştır.

 

 

QNB Finans Bank Card Finans Kredi Kartı

 

 

Yapı ve Kredi Bankası en avantajlı kredi kartı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Finans Bank tarafından verilen CardFinans kredi kartı için 145 TL, cardFinans Xtra için 165 TL, CardFinans Fix aidatsız, CardFinans Go Öğrenci kartı için 35 TL aidat ücreti ödüyorsunuz. Yurt içi ve yurt dışında çok fazla kullanıla, üye iş yeri sayısı ile diğer bankaların önünde olan ve taksit imkanı ile avantaj sağlayan CardFinans kredi kartı başvurusu avantajlı kredi kartlarından biridir.

 

Avantajlı bir kredi kartı olması, taksit imkanlarının fazla olması ve her yerde kullanılabiliyor olması nedeni ile tüm kesimler tarafından kullanılan CardFinans kredi kartı herkese hitap eden bir kredi kartı türüdür.

 

Harcadıkça kazanacağınız puanlarınızı tüm iş yerlerinde kullanabiliyor olmanız size sağlanan avantajlardan biri olup diğer bankalara göre daha fazla puan kazanabiliyorsunuz.

 

 

 

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?  – Kredi Kartı Kıyaslaması

 

 

hangi kredi kartı daha avantajlı - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların vermiş olduğu kredi kartları içinde en iyi kredi kartı hangi bankanın sorusunun cevabı kesin olarak verilemez. Kredi kartı özelelikleri göz önünde bulundurularak yapılacak bir kıyaslama ile en avantajlı kredi kartı belirlenebilir.

 

Ülkemizde yer alan; Ziraat Bankası, Halk bankası, T.Vakıflar Bankası, Akbank T.A.Ş., Fibabanka A.Ş., Şekerbank T.A.Ş., Türk Ekonomi Bankası A.Ş., Türkiye İş Bankası A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Burgan Bank A.Ş., Denizbank A.Ş. , Finans Bank A.Ş., ING Bank A.Ş., Odea Bank A.Ş., Türkiye Garanti Bankası A.Ş. bankalarının vermiş olduğu kredi kartları arasında en iyi kredi kartı CarFinanas olarak belirtilebilir. Ülkemizde en çok kullanılan kredi kartı Axess olsa da harcama özellikleri kullanım alanları, anlaşmalı iş yerleri sayısı, en çok mil kazandıran kredi kartı olması en avantajlı kredi kartı olmasını sağlamıştır.

 

Bankaların faaliyet raporları verileri dikkate alındığında 2018 yıl sonu itibariyle ülkemizde 66 milyon adet kredi kartı kullanan birey bulunmaktadır. Peki, en çok kullanılan kredi kartı hangisidir? İşte bankaların kredi kartı karşılaştırması:

 

 

Bankalar En Uygun Aidat Kullanıcı Sayısı (2018)
Akbank Axess Kredi Kartı 134,50 TL 6.6 milyon
İş Bankası Maximum Kredi Kartı 78 TL 7.7 milyon
Yapı Kredi Worldcard Kredi Kartı 104 TL 11.8 milyon
Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı 144,50 TL 7 milyon
Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı 29 TL 5.9 milyon
Halk Bankası Paraf Card Kredi Kartı 64 TL
HSBC Advantage Kart Kredi Kartı 119 TL
Odeo Bank Bank’O Card Kredi Kartı 108,50 TL
QNB Finans Bank Card Finans Kredi Kartı 145 TL  5.4 milyon

 

 

Kredi kartı başvurusu yaparken diğer bankalara göre daha hızlı ve daha kolay başvurusu yapmanızı sağlayan CardFinans, kredi katı özellikleri ile sizlere avantaj sağlıyor. Kredi kartlarının bir kısmı World kart özellikli bankalar tarafından verilirken bir kısmı ile Axess özellikli bankalar tarafından veriliyor. Harcamalarınıza göre kazandığınız World puan veya mil puan kıyaslamasında hangi kredi kartı daha avantajlı sorusunun cevabı ise Yapı Kredi World kredi kartıdır.

 

Harcadıkça kazandıran, kazandığınız puanları tüm işyerlerinde kullanabileceğiniz World kart ile özellikle akaryakıt ve market alışverişlerinizde avantaj sağlıyorsunuz. World kredi karı başvurusu da oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor. En avantajlı kredi kartı listesinde de yer alan World kart ülkemizde en fazla kullanılan ikinci kredi kartıdır.

 

Kredi kartı özelliklerini incelediğinizde sahip oldukları kampanyalar, vermiş oldukları miller ve puanlar kıyaslandığınızda hangi kredi kartını kullanmalıyım sorusuna kendiliğinizden cevap verebiliyorsunuz. Biraz araştırma yaparak en iyi kredi kartını kolayca bulabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yöntemleri açısından zengin bir baivuru yöntemine sahip olan, kredi kartı özellikleri baz alındığında size avantaj sağlayan Axess, World kart, CardFinans kredi kartları ülkemizde en çok kullanılan kartlar arasında yer alıyor.

 

Hangi kredi kartı daha avantajlı sorusunun cevabı olarak sunmuş olduğu kampanyalar, vermiş olduğu miller, puanlar ve üye iş yeri sayısına göre Akbank, Finans Bank, Yapı Kredi bankaları ön plana çıkıyor. Bankalardan avantajlı kart sahibi olabilirsiniz. Bu bankaların vermiş olduğu kredi kartı özellikleri diğerlerine göre daha avantajlı olsa da yıllık aidat ücretleri diğer bankalara göre de yüksek kalmaktadır.

 

Hangi kredi kartı daha avantajlı sorusu için öncelikle müşterilere yansıtılan aidat ücreti, kart hizmet ücreti gibi ücret miktarları sıralanmalıdır. Hizmet kalitesi, ücret politikası, taksit imkanı, popülerliği gibi kriterler kredi kartı tercihlerinde dikkate almanız gerekenlerdir. Bununla beraber, sıralamadan sonra kredi kartı özellikleri kıyaslanmalı ve kredi kartı taksit imkanları, nakit avans miktarları kredi kartı limit artış oranları, üye iş yeri sayısı, akaryakıt kampanyalarının avantajları, market alış verişinin avantajlarına göre en avantajlı kredi kartı belirlenmelidir. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi kartı özelliklerini dikkatli bir şekilde incelemeniz size avantaj sağlar.

 

Kredi kartı özellikleri ile hangi kredi kartı daha avantajlı kendiniz karar verebilirsiniz. Kredi kartları bazı bankalarda banka adından farklı olarak adlandırılmış olup banka ile bağımsız bir isme sahip olabilir. Bu durumda kredi kartlarının ait olduğu bankaları araştırmak, bonus hangi bankanın veya farklı bankalara ait kredi kartlarından biri olan axess hangi bankanın kredi kartı sorularının cevaplarını bulmuş olursunuz.

 

 

En Avantajlı Kredi Kartı Özellikleri

 

 

tüm bankalar kredi kartı başvurusu - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Kredi kartı özellikleri kredi kartlarının size sağlayacağı avantajları ve dezavantajları belirler. Kredi kartının özelliklerini tercih ederek size uygun en iyi kartı bulabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde hangi kredi kartı daha avantajlı, hangi kredi kartı aidat ücreti ne kadar, en avantajlı kredi kartı hangi bankaya ait sorularının cevaplarını bulmuş olursunuz. Kredi kartı özelliklerini araştırırken bankaların resmi internet sitelerinde arama yapmanız size avantaj sağlar.

 

Resmi internet sitelerinde kredi kartı özellikleri, avantajları ve dezavantajları konusunda aradığınız tüm bilgilere ulaşabilir ve kıyaslamayı doğrudan yapabilirsiniz. Yapacağınız kıyaslama ile en avantajlı kredi kartı hangi banka tarafından veriliyor, hangi kredi kartı daha avantajlı, hangi kredi kartı daha fazla puan veya mil veriyor, uçak bileti alırken en avantajlı kredi kartı hangisi, alış veriş kampanyalarında ve taksit sayısında hangi kredi kartı daha avantajlı sorularına da otomatik olarak cevap bulmuş olursunuz.

 

 

En Çok Kullanılan Kredi Kartı

 

 

hangi kredi kartını kullanmalıyım - Axess, Maximum, Worldcard, Bonus Hangi Kredi Kartı Avantajlı?

 

 

Ülkemizde kredi kartı kullanımı çok yaygın olup, kredi kartı edinmek isteyenler kredi kartı başvurusunda öncelikle kendileri için hangi kredi kartı daha avantajlı kampanyalar düzenliyor, en avantajlı kredi kartı hangi banka tarafından veriliyor sorularının cevabına göre başvuru yapıyorlar. Böylece en çok tercih edilen kartı bulmak mümkündür. Kredi kartı özellikleri göz önünde bulundurularak yapılan kredi kartı başvurusu ile harcama sırasında avantaj sağlayan kredi kartı sahipleri kendileri için en son kredi kartı kampanyaları taksit imkanı sağlayan, en fazla puan ve mil kazandıran Axess, CardFinans, WorldCard kredi kartlarını kullanmayı tercih ediyorlar. Bu kredi kartları kendi içinde Axess, Worldcard, CardFinans olarak sıralanmaktadır.

 

Diğer Bankaların kredi kartları bu kredi kartlarından sonra en fazla kullanılan kredi kartları olarak müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Bu kredi kartları; aidat miktarlarına, üye iş yeri sayısına, harcama oranına göre kazanılan mil veya puan oranına göre göre tercih eden müşteriler bu kriterlere göre en çok kullanılan kredi kartı sırlaması Akbank Axess, Yapı Kredi Bankası World Kart kredi kartı ve Finans Bank CardFinans kredi kartlarını daha fazla tercih etmiş ve kullanım oranı olarak bu kartları harcamalarından daha fazla kullanmışlardır.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz