ATM’ye Sıkışan Parayı Geri Almanın 5 Yolu

25 Mart 2020 Çarşamba, 21:13
ATM’ye Sıkışan Parayı Alma Yöntemleri 600x320 - ATM'ye Sıkışan Parayı Geri Almanın 5 Yolu

ATM’ye Param Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

Genellikle ATM’ye para sıkışması bir seferde çok fazla miktarda para yatırılırken karşılaşılan sorunlardan biridir. Para sıkışması ATM’den kaynaklı bir sorun yüzünden de olabilir. ATM’ler bankalar tarafından sürekli denetlenen makinelerdir. ATM’ye yüklü yazılım programları sürekli güncellenmekte ve kontrol edilmektedir. Bu nedenden dolayı da sistem kaynaklı hataların olması da muhtemeldir. Bankamatik paramı yuttu peki ne yapabilirim?

 

ATM’ye para sıkışmasının diğer bir nedeni devamlı surette yapılan para yatırma işlemidir. Bankamatiklerin yoğun olduğu dönemlerde bankacılık işlemlerinin kontrollü ve ATM’de yer alan kurallar çerçevesinde yapmak gereklidir. Para sıkışmasına mahal vermemek açısından özellikle ATM’lerin yoğun olduğu dönemde birden çok işlem yerine bir işlem tavsiye edilir. ATM’ye para sıkışınca kalan parayı geri almak için farklı yollara başvurulabilir.

 

 

ATM’ye Sıkışan Parayı Alma Yöntemleri

 

 

ATM’ye Param Sıkıştı - ATM'ye Sıkışan Parayı Geri Almanın 5 Yolu

 

 

ATM Bilgilerini Almak

 

ATM’ye para sıkışınca müşteri hizmetleri bu sorunun çözümünde yardımcı olmaktadır. Müşteri hizmetlerini aramadan önce ATM bilgilerini kaydetmek önemlidir. Yapılan işlemin kesin tarihi, saati ve hangi ATM olduğu kayıt altına alınmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra müşteri hizmetlerine verilen kesin bilgiler sonucunda kalan para geri iade alınır.

 

 

Banka Şubesine Gitmek

 

Bankamatiğe para sıkışması sorunu için çözüm bulmak adına banka şubelerine başvurulabilir. Bankada çalışan müşteri hizmetleri personeline ATM bilgileri ve yatırılan paranın miktarı konusunda bilgi verildiği zaman para iadesi gerçekleşecektir.

 

 

ATM’den Hemen Ayrılmamak

 

ATM’de işlem yapıldığı anda para sıkışması sorunu yaşandığında ATM’nin bulunduğu bölgeden hemen uzaklaşmamak gerekir. Bazen sistemsel kaynaklı bir durum nedeniyle ATM uyarı verir ve dakikalar sonra kalan parayı iade eder.

 

 

Telefon Uygulaması Kullanmak

 

Bankamatiklerde para yatırma işlemleri sırasında bazı nedenlerden dolayı ATM yerleştirilen parayı sıkıştırabilir ya da yutabilir. Bu sırada ilgili bulunan bankanın telefon uygulaması ile sorun anında destek hattına bildirilip kısa sürede çözüme ulaşılabilir.

 

 

ATM Kamera Kayıtları

 

Bankalar ATM’lerin ve müşterilerin güvenirliği açısından kamera sistemi bulundururlar. ATM’ye para sıkıştığı vakit kalan paranın iadesi konusunda bankaya başvurulduğu halde geri dönüşte sıkıntı yaşanıyorsa kamera kayıtları en kesin çözümlerden biridir. Banka ya da müşteri hizmetleri kamera kayıtların bakarak duruma gereken çözümü bulacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Schengen Vizesi Nedir? Schengen bölgesi, Avrupa bölgelerinin çoğunu…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz