Arsa Ucuza Nasıl Satın Alınır?

22 Ocak 2021 Cuma, 22:28
Arsa Alirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 642x320 - Arsa Ucuza Nasıl Satın Alınır?

Arsa Nasıl Satın Alınır?

Arsa satın alma özellikle yatırım veya ticari amaçlı işlerde kullanılmak üzere yapılan oldukça önemli olan bir ticarettir. Arsa satın alınırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır. Eğer arsa almaya karar verdiği iseniz ve uygun fiyata bir arsa satın almak isterseniz, iyi bir araştırma içerisinde girmeniz gerekmektedir. Özellikle bazı kişiler, etraflarında tanıdıkları kişilerden arsalarını satıp satmadıklarını sormaktadırlar. Böyle bir durum ile karşılaşırlarsa, ilk olarak arsa alma tercihinizi bu kişiler ile anlaşıp, yapmanız en mantıklı bir durumdur. Bu gibi durumların dışında ise, arsa satışı yapan gayrimenkul ofisleri bulunmaktadır Gayrimenkul ofisleri, arsa satın almak isteyen kişilere ise, kolaylıklar sağlamaktadırlar Tabi ki bir alıcı olarak, iyi bir pazarlık yapmanız sizin açınızdan son derece önemlidir.

 

 

Arsa Satışını Kimler Yapar?

 

 

arazi kredisi - Arsa Ucuza Nasıl Satın Alınır?

 

 

Arsa almak isteyen kişiler almak istedikleri arsayı, bir kaç farklı yöntem yardımı ile bulabilirler. Emlak ilanları veren arsa sahipleri, arsa almak isteyen kişilerin ilk olarak satış yapmak istemektedirler. Bunun dışında ise, gayrimenkul ilanları veren emlakçılar ve inşaat şirketleri, ellerinde bulunan arsaları alıcıları ile buluştururlar. Arsa almak isteyen kişiler ise, bu kişilerden istediği ile irtibata geçerek, iyi bir pazarlık sonrasında, beğendiği ve fiyat konusunda anlaştığı arsayı istediği fiyata alabilirler. Bu durum hem satıcının, hem de alıcının faydasına olmaktadır.. Alıcıya yaramasındaki neden, istediği fiyata arsayı satın almış olmasıdır. Satıcı kısmından farkı ise, elindeki arsayı alıcısı ile buluşturarak satıyor olmasıdır.

 

 

Arsa Emlak Ofisinden Alınıyor mu?

 

 

Eğer bir arsa beğendiği iseniz ve yatırım amaçlı bu arsayı değerlendirmek isterseniz, arsalarını satmak için ücretsiz ilan veren çok sayıda kişi ve kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlardan bir tanesi olan emlak ofisidir. Emlak ofisleri ise, arsa almak için en sağlam ve güvenilir kurumlar arasında bulunurlar. Bunun nedeni ise, arsa sahibinin satmak istediği arsa hakkında gerekli olan bütün bilgileri, kendisine söylüyor olmasıdır. Buna istinaden ise siz, emlak ofisinin vermiş olduğu ilanı gördükten sonra, satın almak istediğiniz ilan hakkında kendileri ile görüşerek, iyi bir pazarlık sonucu istediğiniz arsayı emlak ofisinden alabilirsiniz. Bu işten en karlı çıkan ise, arsayı yapmış olduğunuz pazarlık sonucunda iyi fiyatla alarak siz çıkmış olursunuz.

 

 

Arsa Satmak İsteyenler Nasıl İlan Veriyorlar?

 

 

Arsa satın almak isteyen kişiler, arsalarının satmak isteyen kişilerin vermiş olduğu ücretsiz ilanlardan, almak istedikleri arsalara kolay şekilde ulaşabilirler. Arsa sahipleri satmak istedikleri arsaları emlak ofisi gibi ticari şirketlere verdikleri gibi, kendisi ücretsiz ilan ver gibi reklam yöntemleri ile de yapmaktadırlar. Sahibinden.com sitesi ise bu ücretsiz ilan verdikleri ticari kanallardır. Ama genelde arsa sahipleri, daha güvenilir olması amacı ile, emlak komisyoncusu yardımı ile arsalarını satmaktadırlar. Her iki taraf içinde güven ortamının oluşması bu şekilde daha iyi olmaktadır. Arsayı almak isteyen kişiler de, arsa sahibinin malını teslim ettiği emlak ofisini telefon ile arayarak, randevu talep etmesi ve alacağı hakkında konuşması, arsa alışverişinin daha sağlıklı olmasını sağlar.

 

 

Arsa Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 

 

ucuza arsa almak - Arsa Ucuza Nasıl Satın Alınır?

 

 

Arsa alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Özelikle bu hususların başında, arsa satışı yapan ve emlak ilanları veren kurumlara detaylı şekilde arsa hakkında sorular sormaktadır. Sadece konumunu ve özelliklerini beğendiniz diye, pazarlık yapmadan ve detayları sormadan satın alma işleminin yapılmaması gerekmektedir. Eğer internette veya bir gazetede istediğiniz kriterlerde arsa görmüş iseniz, öncelikle alıcı olarak emlak ofisine arsa fiyatında sahibinin indirim yapıp yapmayacağı sorusu olmalıdır. Bu sorunun net cevabını emlak ofisindeki kişiden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Aracı olan kişi ise, bu sorunun cevabını sizi alıcı olarak gördüğü için, mutlaka doğru olarak verecektir. Sizinde arsayı daha ucuza alma fırsatınız ortaya çıkacaktır.

 

 

Arsa Alırken İlanları Dikkatli İncelemenin Önemi Nedir?

 

 

Arsa satın alırken ve bu satışı ucuz maliyet ile yapmak ise, gerçekten yetenek isteyen bir iştir. Pek çok kişi arsasını kendi sattığı gibi, emlak ofisi aracılığı ile satışını gerçekleşmesini sağlamaktadır. Arsayı satan kişiler genelde internete, ücretsiz ilan gir yaptıktan sonra arsalarının satılık olduğunu belirtmektedirler. Siz ise bu ilanı veren kişinin arsa sahibi mi, emlak ofisimi olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunun sebebi ise, arsa sahibinin kendisinin vermiş olduğu ilan, sizin kendisinden arsayı daha ucuza almanızı sağlayacaktır. Arada bulunan emlak ofisi, komisyon talep ederek arsanın fiyatının daha pahalı olmasını sağlayacaktır. İnternette arsa ilanı veren çok sayıda arsa sahipleri bulunmaktadır. Bu kişilerin verdiği ilanları atlamadan inceleyiniz ve istediğiniz fiyatta pazarlak yaparak, beğendiğiniz arsayı alınız.

 

 

Ucuza Arsa Almak Mümkün müdür?

 

 

Ucuza arsa almak günümüz şartlarında mümkün olmaktadır. Ucuza arsa almak istiyorsanız, acele karar vermemeniz son derece önemlidir. Bu durumda sizin tutumunuz ise daha önem arz etmektedir. Arsa almak istediğinizde eğer soğukkanlı bir şekilde davranırsanız ve tok alıcı olarak görünürseniz, bu tutumunuz ucuz arsa almanız konusunda size fayda sağlayacaktır. Arsayı çok beğenirseniz ve bu arsanın fiyatında pazarlık yapmadan arsa sahibinin istediği fiyatı kabul ederseniz, hiç bir şekilde ucuza arsa alamazsınız. Arsayı almak istediğinize inanan arsa sahibi ise, arsasını daha pahalıya satmak için, her zaman fiyatı yüksek tutar. Sizin ise temkinli yaklaşmanız ve pazarlığınızı çok iyi yapmanız gerekmektedir. Bu durum ister arsa sahibinden direkt olarak olsun, isterseniz de emlak ofisi vasıtası olsun, tutumunuz ve yaklaşımınızın değişmemesi son derece önemlidir. Pazarlık yaparak ise fiyatının çok çok altına beğendiğiniz arsayı alabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz