Arazi Alımı İçin Nasıl Kredi Alabilirim?

02 Şubat 2019 Cumartesi, 14:38
arazi alımı için kredi veren bankalar 642x320 - Arazi Alımı İçin Nasıl Kredi Alabilirim?

Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar

Arazi alım kredisi zor zamanlar geçiren çiftçilere destek olmak için ya da işlerini büyütmek isteyenlerin kullandığı kredi türlerinden bir tanesidir. Bu kredilerden yararlanarak siz de iş alanını genişletebilir ve uygun koşullar üzerinden yeni arazi alabilirsiniz. Bu krediden faydalanmak için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmalı ve kredi notunuzun olumlu bulunması gerekir. Arazi alım kredisi veren bankalar tarımsal kredi ve arazi alım kredi türlerinde uygun vade ve faiz oranları üzerinden müşterilerine destek olmaktadır.

 

Arazi Alım Kredisi İstenen Belgeler

 

Bankalar arazi alımı konusunda kredi verirken tam miktarında bir kredi vermemektedir. Yaklaşık u’lik kısmına denk gelen kredi sunan bankalar %’lik kısmı ise müşterilerinden istemektedir. Bu kredi türünden yararlanmak için;

 

  • Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı olduğunuza dair belge,

 

  • Yüksek kredi notunuz,

 

  • İkametgâh belgeniz,

 

  • Kimlik fotokopiniz,

 

  • Hayvancılıkla uğraşıyorsanız hayvancılık belgeniz,

 

  • Arazi tapusunun aslı ve fotokopisi,

 

  • Arazi kiralanacak kira kontratı

 

gerekli olup, bankanın değerlendirmesine göre kredi kullanım şartları değişebilir.

 

Gerekli koşulları sağlamanız durumunda başvurunuzu yaparak sizde arazi alım kredisi koşullarından faydalanabilirsiniz. Bankalar arazi alımları sırasında müşterilerine kredi kolaylıkları sunmaktadır. Bu kredi hizmetine devlet de destek sunmasından dolayı son dönemlerde arazi alım kredilerinde artış yaşanmaya başlamıştır. Ziraat Bankası özellikle tarla statüsünde yer alan tüm araziler için düşük faizli krediler vermektedir. Bankaların büyük bölümünde tarımsal kredi destek paketleri yer almaktadır.

 

Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi

Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi - Arazi Alımı İçin Nasıl Kredi Alabilirim?Ziraat Bankası devlet desteğini arkasına alarak düşük faiz oranları üzerinden çiftçilerin yanında olmaya devam ediyor. Arazi alım kredileri konusunda banka uzun vadeli ve düşük faizli kredi desteği sunuyor.

  Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

 

Şekerbank Arazi Alım Kredisi

ekerbank Arazi Alım Kredisi - Arazi Alımı İçin Nasıl Kredi Alabilirim?

Şekerbank da 2B kapsamında yer alan araziler için kredi desteği veriyor. Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi ile uygun faiz oranlarından kredi alabilirsiniz. Banka bu kredi türünde kişiye özel kampanyalarda sunabiliyor.

 

TEB Arazi Alım Kredisi

TEB Arazi Alım Kredisi - Arazi Alımı İçin Nasıl Kredi Alabilirim?

Türkiye Ekonomi Bankası da arazi alım kredisinde 60 aya kadar vade imkanı sunuyor. TEB Tarımsal Girişimci Desteği programı sayesinde 12 aya kadar varabilen esnek ödeme desteği veriyor.

 

Denizbank Arazi Alım Kredisi

Denizbank Arazi Alım Kredisi - Arazi Alımı İçin Nasıl Kredi Alabilirim?Denizbank Tarımsal Yatırım Kredisi ile çiftçilere destek veriyor. Ekspertiz raporlamasına göre satın almak istediğiniz arazinin P’lik kısmına kadar bir kredi desteği elde edebilirsiniz. Denizbank 60 aya kadar da bir vade imkânı ile pek çok çiftçinin destek aldığı bankalardan bir tanesidir.

 

Üst tarafta yer alan bankalar en uygun faiz ve vade seçenekleri ile çiftçilerin arazi ihtiyaçlarında destekçileri oluyor. Arazi alım kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişebilmekle beraber özellikle Ziraat Bankası çiftçiye düşük faizli kredi imkanı sunabilmekgedir. Devlet tarafından desteklenmiş bu program sayesinde sizde yeni arazinize sahip olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve destek için banka şubelerine müracaat edebilirsiniz.

 

dmca badge w150 5x1 01 - Arazi Alımı İçin Nasıl Kredi Alabilirim?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
E- Yatırım Hisse Senedi Hesabı Açma Yatırım hesabı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz