Aracınıza En Uygun Kasko Teklifi Alma Yöntemleri

26 Mart 2019 Salı, 20:37
En Uygun Kasko Teklifi 642x320 - Aracınıza En Uygun Kasko Teklifi Alma Yöntemleri

Aracınıza En Uygun Kasko Teklifi Almanın Yolları

Hali hazırda sigorta şirketleri üzerinden gerçekleştirilen kasko hususlarında birçok farklı seçenek vardır. Her türlü risk özelinde koruma sağlamanın yanı sıra, isteğe bağlı bir şekilde gerçekleştirilir. Kasko teklifi alım süreçlerinde bankalara ait finans ve sigorta kuruluşları da seçenekler arasında yer alır. Bununla birlikte yapılacak kasko sonrasında genel şartlara göre de süreçler işletilir.

 

Kasko Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Başta trafik kazaları olmak üzere aracın olası tüm maddi zararlarını karşılama anlamına gelen kasko teklifi için internet kullanımı da söz konusudur. Hızlı bir şekilde gerekli bilgilerin girilmesinin ardından kasko fiyatlarına bakılabilir, uygun kasko teklifi al işlemiyle de başvurular başlatılabilir. Yalnızca trafik anında olabilecek zararlar değil, çalınma ya da yanma durumlarıyla sel felaketlerinde dahi aracın zararları karşılanır. Bir yıl süresince olabilecek tüm zararların maddi boyutlarının karşılanması sigorta şirketleriyle olabilmektedir. Bununla birlikte olası trafik kazalarında yalnızca kaskoya sahip olan araç zararları karşılanır. Bunun haricinde diğer araçların zararların karşılanma durumu yoktur. Ayrıca hasarların poliçede bulunuyor olması da süreçlerin başlatılmasını gerektirir. Kasko teklifi al işlemlerinde kısmen ya da tamamen kasko seçimleri yapılmaktadır. Bundan dolayı bazı durumlarda kaskonun hasarları karşılamama sorunları da bundan kaynaklanır.

 

En Uygun Kasko Teklifi Almanın Yolları - Aracınıza En Uygun Kasko Teklifi Alma Yöntemleri

 

Kasko nasıl yapılır sorusu özelinde de öncelikli olarak kasko çeşitlerinin belirlenmesi ve en uygun kasko seçimi gerekir. Bununla birlikte genel şartlarla birlikte kasko bedelleri ve sonrasındaki kasko karşılama durumlarında da buna göre farklılıklar olmaktadır. Dar Kasko olarak da ifade edilen ürün çeşidinde ana teminat grubunun yalnızca belirli bir kısmı için işlemler yapılır. Kullanıcılar tarafından çok sık tercih edilmemesinin başlıca sebebi de budur. Ana teminat genel şartları olarak belirlenmiş çarpma, çarpılma, yanma, çalınma ve çalınmaya teşebbüs durumlarının kapsanmasıyla kasko başlatılır. Buna ilave olarak bazı ek risklerinde dahil edilmesi halinde ise genişletişim kasko olarak tanımı yapılır. Kasko fiyat al işleminde çok daha yüksek bir prime sahip olduğu görülürken daha konforlu bir hizmet sağlanır. Bunun dışında ise tüm ek risklerin alımıyla birlikte Tam Kasko yaptırılmış olur. En yüksek prime sahip kasko çeşidi “Tam Kasko” olurken kullanıcıların çok fazla tercih ettiğini söylemek de doğru olmayacaktır. Buna karşın var olan tüm sorunlarda zararların karşılanması da bu şekilde gerçekleştirilir. Kasko fiyat al için sigorta şirketlerinin internet siteleri kullanılabilir, canlı destek hizmetlerinden yararlanarak da kasko çeşitleri hakkında detaylı bilgiler alınabilir.

 

Kasko Ne İşe Yarar?

 

Kasko teklifi al - Aracınıza En Uygun Kasko Teklifi Alma Yöntemleri

 

Araçların olası tüm zararlarının karşılanması amacıyla yaptırılan en uygun kasko seçeneklerinde poliçeye göre yıllık ödemeler değişkenlik gösterir. Bununla birlikte tam kasko yapılması durumunda aracın başına gelebilecek tüm durumlarla maddi zararlar karşılanır. Belirli bir bedele kadar ödeme olurken yanma ya da afetlerde dahi işlemler yapılır. Ayrıca çalınma ya da çalınma teşebbüslerinde doğacak hasarların tespiti sonrasında da yine maddi zararların karşılanması gerçekleşir. Araç kasko fiyatları farklılaşan işlemlerin neticesinde yaptırılan kasko sayesinde güven içinde araç kullanımı elde edilir. Trafik kazalarında 5 iş günü içerisinde kasko yaptırılan şirkete bildirilmesiyle araçta bulunan hasarların tespiti ve karşılanması sağlanır. Bununla birlikte hasarsızlık hallerinde de indirimler kazanılarak çok daha uygun primlerle kaskonun devam etmesi sağlanır. Büyük çaplı kazalarda dahi yıkıcı maddi hasarların oluşmaması için kasko en iyi çözüm yoludur.

 

En Uygun Kasko Teklifi Almak İçin Neler Gereklidir?

 

Kasko çeşitleri arasında yapılacak seçimlerin ardından kasko yaptırmak için araca ait ruhsat yeterli olmaktadır. Araç kasko değeri hesaplamaları ise sigorta şirketleri tarafından gerçekleştirilir. Her ne kadar benzer koşulların yer aldığını söylemek mümkün olsa da poliçe fiyatlarında bazı değişkenlikler olabilmektedir. Bundan dolayı kasko yaptırmadan önce birden fazla şirketten teklifler alınması çok daha doğru olacaktır. Araç sahibinin beyanlarıyla hazırlanan kasko teklifi sunulurken araç kasko değeri belirlenmesi bazı etmenlere göre yapılmaktadır.

 

Aracın Kasko Bedelini Belirleyen Etmenler Nelerdir?

 

en uygun Araç kasko fiyatları - Aracınıza En Uygun Kasko Teklifi Alma Yöntemleri

 

Hali hazırda temel anlamda dile getirilmesi durumunda araçların kasko sigorta poliçelerin bedel belirlenmesinde belli başlı etmenler vardır. Bunların başında model yılı, marka ve modeli gelirken Türkiye Sigortalar Birliği tarafından yıllık olarak hazırlanan fiyat listesine göre işlemler yapılır. Aracın kasko bedeli online olarak da öğrenilebilir, farklı şirketlerin verdikleri fiyatlar görülebilir. Bunların haricinde aracın uzun bir zaman boyunca trafik kazası yapılmaksızın sürülmesi de fiyatların çok daha düşük seviyelerde olmasını beraberinde getirir. Yıl içinde kaza durumlarının olmasıyla ise hasar tespit durumlarına bakılır. Kasko bedeli risk durumlarına göre de değişkenlik gösterir. Kasko hasarsızlık kademesine göre de fiyat listeleri oluşturulur. Araç ve hasar geçmişlerine göre sigorta poliçe bedelleri farklılaşırken var olan ana etmenlere gelen ek teminat risk durumları da fiyatların yükselmesine neden olur. Bu sebeple, istediğiniz teminatları poliçeye eklerken ödenecek sigorta priminin de artacağını unutmamak gerekmektedir. En uygun kasko teklifi alırken; teklifinizin içeriğine dikkat etmek, teminat tutarlarının hasarı karşılayacak tutarda olması ilerleyen zamanlardaki olası hasarlarda sizi koruma altına alacaktır. Ayrıca dar kapsamlı sigorta poliçeleri aracın orjinal parça değişimini içermeyebileceğinden kaskonun genişletilmiş olması da hasar durumunda kara geçmenize yardımcı olabilir.

 

En Uygun Kasko Sigortası Nasıl Yaptırılır?

 

En Uygun Kasko Sigortası - Aracınıza En Uygun Kasko Teklifi Alma Yöntemleri

 

Araç kasko fiyatları bilgileri için sigorta şirketlerinden teklifler alınırken araç hasar geçmişinin kontrolü de internet ortamında kolaylıkla yapılabilir. Böylelikle en uygun kasko süreçlerinde doğru işlemlerin yapılması söz konusu olmaktadır. T.C. Kimlik numarası ve plakayla hasar geçmişi takip edilebilir, herhangi bir kaza durumu olmaması halinde de hasarsızlık indirimi sorgulanabilir.

Kasko trafik sigortası kıyaslamasında zorunlu olmamakla birlikte yine de çeşitli avantajların yakalanması için önem taşır. Ayrıca kolaylıkla yaptırılan kasko için çok uzun şartlarda bulunmamaktadır. Bununla birlikte kasko poliçesinde mevcut olan maddelerin iyi bir şekilde okunması, ek risklerin dahil edilip edilmemesiyle çok daha iyi bir hizmette alınabilir. Kasko trafik sigortası özelinde iyi bir araştırma yapılması neticesinde çok daha cazip tekliflerde elde edilebilir. Her ne kadar sunulan hizmetler aynı olsa da sigorta şirketlerine göre de prim ödemelerinde farklılıklar olabilmektedir. Taksit sayısı ve diğer ödeme seçeneklerinde dahi ayrıcalıklar söz konusudur. En uygun kasko teklifi sigortası için doğru şirket seçimi ve sonrasında doğru kasko seçimiyle süreç tamamlanabilir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz