Aracı Kurumların 2021 Yılı Hisse Önerileri

06 Şubat 2021 Cumartesi, 10:53
2021 hisse onerileri 642x320 - Aracı Kurumların 2021 Yılı Hisse Önerileri

2021 Hisse Önerileri

2021 yılında hisse senedi yatırımcılarını nasıl bir yılın beklediğini görebilmek adına bu yıla ait hisse senedi önerileri hakkında fikir edinmekte yarar vardır. Öncelikle yıl boyunca hangi sektörlerin ön planda olacağı incelenmelidir. Geçmiş yıla bakıldığında piyasalarda Covid-19’un olumsuz etkileri görülmektedir. Özellikle salgın haberleri ile piyasada iki ay içerisinde yüzde elli değer kaybı yaşanmıştır. 2021 yılında bunun etkisiyle çeşitli belirsizlikler mevcuttur.

 

Salgınla birlikte Brexit süreci, ABD’nin yeni başkanı Joe Biden ve yaptığı çalışmalar, Çin’e karşı Avrupa ve ABD tarafında gerçekleşen ekonomik mücadele gibi durumlar sebebiyle riskler vardır. Bunlar çerçevesinde Borsa İstanbul genelinde bazı düzenlemeler yapılmakta olup genel itibariyle 2021 yılı için yükseliş olasılığının daha güçlü olduğu ifade edilmektedir. Bu veriler neticesinde, uzmanların analizleri ile 2021 hisse önerileri sizlere sunmaktayız.

 

 

Borsada 2021 İçin Beklentiler Nelerdir?

 

 

Borsada uzman analistlere göre, 2021 yılı için hisse senedi beklentileri incelendiğinde kar eden şirketlerin biraz daha öne çıkacağı düşünülmektedir. Hisse senetleri üzerinde faizlerin düşmesi, risk priminin düşmesi ve büyüme eğrisinin pozitife dönmesi durumları doğrudan etkili olup bunlardan ikisinin yıl boyunca negatif olması beklenmektedir.

 

2020 yılı için ekonomik durgunluk ve pandemi beklentileri öne çıksa da 2021 yılına girilmesiyle birlikte aşı haberlerinin yayılması beklentilerin genel itibariyle olumlu yönde olmasını sağlamıştır. Bu durum çok sayıda sektör için olumlu kararların öne çıkacağını işaret etmiştir. 2021 hisse önerileri görüşlerinde bu gelişmeler dikkate alınmıştır. Özellikle yıl boyunca şirket karlarında artış ve likidite bolluğu yaşanması beklenmektedir. Bu da hisse senetleri açısından pozitif gelişmelerin yaşanacağını göstermektedir.

 

 

2021 Yılında Öne Çıkacak Hisseler

 

 

2021 hisse borsa onerileri - Aracı Kurumların 2021 Yılı Hisse Önerileri

 

 

2021 yılı için öne çıkacak hisseler ile ilgili detaylara bakıldığında yatırımcı sayısına paralel şekilde Borsa İstanbul kapsamında işlem hacimleri yüksek seyretmektedir. Bu da kar beklentilerinin günden güne artmasını desteklemektedir. Özellikle uzmanlar beyaz eşya sektöründe talebin artması ve buna yılın üçüncü çeyreği itibariyle ihracatın da ilave edilmesiyle yıl sonuna doğru ciddi artışlar olacağı tahmin edilmektedir. Uzmanların hazırladığı 2021 hisse önerileri listeleri koronavirüsün  etkilerinin geçmesiyle en hızlı yükselebilecek sektörleri baz almaktadırç. Aynı zamanda yaşanan küresel toparlanma neticesinde petrokimya ürünlerine olan ilginin artması, yılın üçüncü çeyreğinden itibaren talep koşullarının daha da iyileşmesi beklenmektedir. Kur fiyatlarında görülen açığın azaltılması da bununla ilgili yatırımların daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Güvenilir Yatırım Aracı: Cumhuriyet Altınları Cumhuriyet Altını Nedir?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz