Araca Kasko Yaptırmak Mantıklı Mı?

26 Haziran 2020 Cuma, 09:44
Kasko Yaptırmak Mantıklı Mı 642x320 - Araca Kasko Yaptırmak Mantıklı Mı?

Kasko Yaptırmak Mantıklı Mı?

Kasko yaptırmak zorunlu trafik sigortasının sunduğu hizmetin çok daha fazlasını alabilmenizi sağlayan bir güvence olduğundan mantıklı bir seçim olur. Kasko aracınızın güvence altına alınması için gerekli bir sigorta şeklidir. Özellikle sıfır araçlar ve aracına özen gösteren sürücüler için aracı güvence altına alıp korumanın en iyi yolu kasko yaptırmaktır.

Birçok kişi aracı için zorunlu trafik sigortası yaptırdığında kaskonun gereksiz olduğunu düşünebilir. Ancak zorunlu trafik sigortası olası bir kaza halinde karşı tarafın hasarını ödediğiniz sigorta tutarı çerçevesinde karşılar. Ancak sizin aracınız ile ilgilenmez. Kasko bir kaza halinde sizin aracınızın tüm tamir bakım ve onarım masraflarını üstlenir. Zorunlu trafik sigortasına göre çok daha kapsamlı bir sigorta şeklidir. Peki, araca kasko yaptırmak mantıklı mı ?

 

 

Araca Kasko Yaptırmak Mantıklı Mı?

 

 

Kasko yaptırmak trafik sigortası gibi zorunlu bir sigorta şekli olmayıp kişinin kendi isteği ile aracını güvence altına almak amacıyla yaptırdığı sigortadır. Ancak aracınıza önem veriyor ve zarar gördüğünde ekonomik sıkıntı yaşamadan yaptırmak istiyorsanız kasko gereklidir. Kasko yaptırmak zorunlu trafik sigortası kapsamında olmayan birçok konuda yanınızda olur. Yalnızca kaza anında değil hırsızlık, doğal afetler, yangın,terör olayları gibi aklınıza gelebilecek her türlü zarar için kasko güvencesi sunar. Kaza durumunda ambulans, çekici, konaklama ve araç tahsisi sağlar.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve aracına önem veren kişilerin kasko yaptırmasında fayda vardır. Yoğun trafik ve araç sayısı yoğunluğu aracınızı korumanızı zorlaştırabilir. Kasko yaptırdığınızda aracınız sürekli koruma altında olur. Tüm bu nedenlerle kasko gerekli mi sorusuna aradığınız cevabı bulabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma Kredi çekmek…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz