Altın Yatırımında Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı Daha Karlı?

05 Mayıs 2020 Salı, 09:00
Gram altın mı çeyrek altın mı daha karlı 550x320 - Altın Yatırımında Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı Daha Karlı?

Yatırım İçin Hangi Altın Alınmalı ? : Gram Altın – Çeyrek Altın

Altın alarak yatırım yapmak isteyenler için birçok püf nokta bulunuyor. Hangi altın türünü alırsam değer kaybım en az olur sorusu tüm yatırımcıların aklına ilk gelen soru oluyor. Genel olarak yatırımcıların altın türleri arasında çeyrek altını ve gram altını daha fazla tercih ediyorlar. Peki gram altın mı yoksa çeyrek altın mı daha avantajlıdır?

 

 

Bozdurunca Değer Kaybetmeyen Altın Hangisi?

 

 

Altına yatırım yapmak isteyen kişilerin aklına takılan Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı Daha Karlı ? soruna cevap aradığımız bu sayfamızda öncelikle sizlere çeyrek altın ve gram altınla ilgili detaylı bilgiler sunacağız. Yatırım için hangi altın alınmalı 2020 yılı için öncelikle çeyrek altınla ilgili detayları sunacağız.

 

 

Çeyrek Altın

 

  • Çeyrek altın aldığınızda alırken ve satarken bir komisyon ödüyorsunuz. Kuyumcular 5 TL ile 15 TL arasında bir komisyon ücretini işçilik ücreti adı altında sizden tahsil ediyor. Bu ücret satarken de aynı şekilde sizden tahsil edilen bir ücret.

 

  • Çeyrek altının üretim tarihi eski olduğunda kuyumcular satın alırken küçük kesintiler yapıyorlar. Çok sayıda çeyrek altın aldığınızda kesinti ücreti oldukça fazla oluyor. Bu, Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı Daha Karlı ? incelememizde oldukça önemli bir detay.

 

  • Çeyrek aştın aldığınızda saklamak için güvenli bir yere sahip olmanız gerekiyor. Çok miktarda çeyrek altın aldığınızda güvenlik problemi de sizin için bir sorun oluşturacaktır.

 

Altın yatırımı yapmak isteyenler için çeyrek altınla ilgili yatırım konusunda en önemli detayları açıkladıktan sonra şimdi sıra Gram altın mı çeyrek altın mı daha karlı sorusuna gram altın detaylarını incelemede.

 

 

Yatırım için hangi altın alınmalı 2020 - Altın Yatırımında Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı Daha Karlı?

 

 

Gram Altın

 

  • Gram altın almak istediğinizde banka hesabınızı kullanarak satın alabiliyorsunuz. Dilediğiniz kadar alabileceğiniz gram altını alırken güncel satış fiyatı üzerinden alıyor ve herhangi bir kesinti ücreti ödemiyorsunuz.

 

  • Gram altın mı çeyrek altın mı daha karlı kısmında gram altını dilediğiniz zaman banka hesabınız üzerinden bozdurabiliyorsunuz. Bu avantaja sahip olduğunu için olası fiyat artışlarını anlık olarak yakalayabiliyor ve kar etme imkanı yakalıyorsunuz. Şok artışlar olarak tanımlanan bu artışlarda kuyumcuya gidene kadar zarar etme durumunuz da oluşabiliyor. Gram altın mı çeyrek altın mı konusunda bu faktör kar elde etmenk için oldukça önemlidir.

 

  • Gram altında işçilik maliyeti olmadığı için gram altını bozdurmak istediğinizde zarar etmiyorsunuz. Çok miktarda yatırım yapmak istediğinizde çeyrek altındaki gibi zarar etme durumu söz konusu olmuyor.

 

  • Gram altın satın almak istediğinizde banka hesabınızda güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Çeyrek altın aldığınızda muhafaza etmek için ekstra kasa kiralamak zorunda kalabilirsiniz ancak gam altında böyle bir durum söz konusu değildir. Peki, gram altın mı çeyrek altın mı daha karlı ?

 

En karlı altın yatırımı hangisi sonuç olarak ; Gram altın ve çeyrek altın alarak yatırım yapmak istediğinizde çeyrek altın, gram altına göre dezavantajları olan bir yatırım yöntemidir. Bu nedenle daha çok gram altın satın almak ve yatırımı gram altın üzerinden yapmak çok önemlidir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada İş Yatırım Hisse Senedi Önerileri Yatırımını borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz