ADNAC Hisse Senedi Analizi

17 Kasım 2018 Cumartesi, 22:05
ADNAC Adana Çimento Sanayi hisse senedi analizi 642x320 - ADNAC Hisse Senedi Analizi

ADNAC Hisse Analizi

ADNAC | Adana Çimento Sanayi Tic. Şti. hisse senedi analizi. ADNAC hisse senedi nasıl bir performans sergiledi? ADNAC hisse senedinde son durum. BİST endekslerinde önemli bir yeri olan hisse senedi yatırımcısına ne kazandırdı, ne kaybettirdi? Daha çok teknik olarak incelediğimiz hisse senedi analiz raporumuz aşağıda sizlere sunulmuştur.

 

ADNAC hisse senedi analizi 1024x426 - ADNAC Hisse Senedi Analizi

Haftayı 1.39 tl seviyesinden kapatan ADNAC – Adana C Çimento  hisse senedi aylık bazda yaklaşık yüzde 16 oranında fiyat düşüşü yaşamıştır. Yıllık getirisi ise yaklaşık %86 olan hisse senedi uzun vadede yükseliş potansiyeli içinde yer almaktadır. FK değerinin 12.96 olduğu ADNAC hisse senedinin 0.59 PD/DD değeri bulunmaktadır. Hisse senedi son zamanlarda değer kaybetmiş, kısa vadeli olarak destek seviyesi olan 1.35 – 1.37 seviyesine değmiştir. A grubu hisse senetlerinden olan ADNAC hissesinde yaklaşık %4 oranında yabancı yatırımcı bulunmaktadır.

Son zamanlarda teknik göstergelerin SAT sinyali verdiği hisse senedi 5 günlük hareketli ortalamasının altında seyir etmektedir. Ayrıca ADNAC hissesi 20 ve 50 günlük hareketli ortalamasına yakın seyrederek güç kaybına işaret etmektedir. Bununla birlikte; hisse senedi kısa vadeli 20 günlük hareketli ortalama 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyir ettiğinden alıma da işaret etmiştir. CCI göstergesi ise yaklaşık 10 gün önce destekten yükselerek alım sinyali üretmiştir. Fakat RSI ve MACD göstergeleri henüz SAT sinyali üretmektedir. Bu desteğin kırılması ile hisse senedi fiyatı 1.32 tl seviyesine düşüş gösterebilir. Hissedeki direnç noktası ise 1.43 ve 1.48 seviyeleridir.

 

ADNAC ve Endeks Karşılaştırması

 

ADNAC XUSIN hisse endeks karşılaştırma 1024x426 - ADNAC Hisse Senedi Analizi

 

Hisse senedinin dahil olduğu XUSIN endeksini incelediğimizde; hemen hemen ADNAC hisse senedine paralel hareketleri görebiliriz. ADNAC hisse senedi fiyatı 10. ayın başından beri düşüşünü sürdürürken endeks hisseleri de buna paralel olarak değer kaybetmiştir.

  Aylık Hisse Önerileri - Temmuz 2019

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Ayı Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılmalı? Piyasa ve borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz