Adınıza Kayıtlı Kredi Kartlarını Sorgulamanın 4 Yolu

02 Ocak 2020 Perşembe, 09:01
zerime kayıtlı kredi kartı sorgulama 642x320 - Adınıza Kayıtlı Kredi Kartlarını Sorgulamanın 4 Yolu

E-Devlet Borç Sorgulama

Bankalarda açılan hesaplarla bağlantılı olan ve ya maaş kullanımına bağlı olarak açılan kredi kartları zaman içerisinde kullanıma açılmış ve unutulmuş olabilir. Zamanla unutulan bu kartlarda oluşan borçlanmalar ya da uzun süre kullanmama nedeniyle biriken kart aidatı gibi durumlar nedeniyle kişiler büyük borçlar ile karşılaşabilmektedir.

 

Ayrıca birçok kredi kartına sahip olmak ve bu kartlarla işlem yapmıyor olmak kredi notunda düşüşe de neden olabilmektedir. Kullanıcılar ise bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına üzerime kayıtlı bir kredi kartı olup olmadığını nasıl tespit ederim sorusunu cevaplandırmak için kredi kartı sorgulaması yapmaktadır.

 

 

Üzerime Kayıtlı Kredi Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

 

E devlet borç sorgulama - Adınıza Kayıtlı Kredi Kartlarını Sorgulamanın 4 Yolu

 

 

Findeks Sorgulama Sayfası

 

 

Oldukça düşük bir miktar ödeme yaparak kişiler Findeks üzerinden kişiler kaç tane kredi kartına sahip olduklarını öğrenebilmektedir. Findeks kredi notunun hesaplanması amacıyla kurulmuş bir sistem olup kişilerin üzerine kayıtlı olan kredi kartlarının sorgulamasını da yapmaktadır. Ayrıca Kredi Kayıt Bürosu üzerinden kredi kartı sorgulaması yapmak isteyen bireysel başvurularda Findeks üzerinden daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir. Kişilerin hangi bankalardan kredi kartına sahip oldukları bu sistemden görünmektedir. Üzerime kayıtlı kredi kartı sorgulama işlemi için Findeks i kullanabilirsiniz.

 

 

 

Kredi Kayıt Bürosu (KKB)

 

Kurumsal firmalar tarafından kullanılabilme gibi bir özelliğe sahip olan Kredi Kayıt Bürosu, bireysel olarak yapılan kayıtlı kredi kartı sorgulama işlemlerinde de kullanılabilmektedir. Ancak bu sistem üzerinde kayıt olurken temin edilecek şifre işlemlerinde sorun yaşandığından dolayı firmalara bağlı olarak sorgulama işlemi yapmak bireysel olarak yapılacak olan başvurulara göre daha kısa sürede sonuç vermektedir. E-devlet borç sorgulama yaparak da kredi kartı sahipiliğini sorgulamanız mümkündür.

 

 

 

E-devlet Kredi Kartı Sorgulama

 

E-devlet kullanıcıları da çok kolay bir şekilde adına kayıtlı kredi kartı sorgulaması yapabilirler. Bunun için E-devlet ten Risk Raporu bölümüne girerek kredi risklerinizi öğrenebilirsiniz. E-devletten kredi kartı sorgulama ile bankalara ait kredi kartı listenizi görebilirsiniz.

 

 

 

Banka Listesi Yaparak Sorgulama

 

Kişilerin şimdiye kadar hangi bankalar ile çalıştıklarının listesini yapmaları ve bu bankaları arayarak bizzat kredi kartı olup olmadığını sorgulama işlemini kendileri yapmaları gerekir. Diğer sistemlere göre oldukça zahmetli ve uzun zaman alan bu yöntem ile en kesin sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Öncelikle bütün bankaların olduğu bir liste yaparak buradan daha önce hiç kullanılmayan bankalar elenmeli ve kalan bankaların telefon bankacılığı aranarak kredi kartı sorgulaması yapılmalıdır. Kredi kartı sorgulama işlemlerinde Merkez Bankası üzerinden sorgulama yapılamamaktadır. Merkez Bankası üzerinde kişilerin banka bilgilerine ait veriler saklanmadığı için kişilere yardımcı olamamaktadır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz