Adım Adım Yurtdışı Bankalardan Kredi Kullanmak

29 Mart 2020 Pazar, 13:55
Yurtdışı Bankalardan Nasıl Kredi Alınır 642x320 - Adım Adım Yurtdışı Bankalardan Kredi Kullanmak

Yurtdışı Bankalardan Kredi Nasıl Çekilir?

Türkiye’de bulunan bir bankadan kredi çekmek için kişinin kredi notu hesaplanmaktadır. Yurtdışındaki bankalarda da kredi notu ve finans durumu gibi konular ciddiyetle incelenmekte ve yapılan finansal analizler sonucunda yurtdışı bankaları kredi finanse etmektedir.

 

Kredi notu ve finansal portfolyo analizlerine ek olarak yurtdışı bankaları kredi çekme, para ödemesi ve buna benzer bankacılık ve finans işlemlerinde farklı hususlar şart koşmaktadır. Yurtdışı bankasının değerlendirme kriterleri sonucunda artı not alınması durumunda yurtdışı bankalardan kredi çekmek için başvuru yapılır.

 

 

Yurtdışı Bankalardan Nasıl Kredi Alınır?

 

 

Danışman Firma Rehberliği

 

Merkezi yurtdışında bulunan bir finans kuruluşundan kredi çekmek için öncelikle kuruluşun uluslararası kredi çekme standartlarına uygun koşulda olması gerekir. Gereken koşul sağlandığından emin olunduktan sonra yurtdışından kredi almak için bir danışman firmanın öncülüğünde kredi işlemleri gerçekleştirilir.

 

 

Başvuru Belgelerinin Tamamlanması

 

Yurtdışı bankalarından kredi çekmek için öncelikle hangi kredi için başvuru yapılacağı belirlenmelidir. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve diğer kredi türleri için bankanın istediği belgeler farklılık arz etmektedir. Bu başvuru belgelerinin kapsamına ilişkin bilgileri bağlı bulunulan danışman firması ibraz edecektir.

 

 

Kefil Belirlenmesi

 

Merkezi ikamet yerinden farklı bir yerde bulunan uluslararası bir bankadan kredi almak için yurtdışındaki banka tarafından onaylanmış bir kefil gerekir. Kredi çekmek için kefil olan kişinin başvuru yapan şahıs kadar gelirinin olması şarttır.

 

 

Yurtdışı Bankası Onayı

 

Tüm belgelerin ibrazı ve kefil şahsın koşullara haiz olması durumunda yurtdışındaki bankadan danışman firmaya kredi onay mektubu gelir. Bu onay mektubunda yazılı sözleşme metninde yazan hususlara göre bankanın belirlediği tutarda kredi çekme işlemi gerçekleştirilir.

 

 

Yurtdışı Bankasından Ödemenin Alınması

 

Yurtdışı bankasından kredi çeken şahsın kendi banka hesabına çektiği tutarın aktarımı yapılır. Para aktarımından sonra kişinin kendi hesabının bulunduğu bankadan paranın çekilebileceğine dair bilgilendirme yapılır.

 

 

Türkiye’de Şubesi Olan Yurtdışı Bankasından Nasıl Kredi Alınır?

 

 

Yurtdışı kaynaklı bir banka olmasına rağmen Türkiye’de temsilciliği bulunan bir yurtdışı bankasından da kredi alınabilir. Merkezi yurtdışında olan bankanın kredi çekme şartları Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu tarafından belirlenmektedir.

 

Türkiye’de temsilciliği olan bir bankadan kredi çekmek için bankanın yurtdışı yetkilileri tarafından belirlenen şartları bulunmaktadır. Bu kriterlere uyulması şartı ile bankanın belirlediği faiz oranları doğrultusunda kredi çekmek mümkündür.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz