Acemiler İçin Bitcoin Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

11 Eylül 2020 Cuma, 20:26
Bitcoin ve kripto para 642x320 - Acemiler İçin Bitcoin Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünya genelinde her geçen gün daha fazla insanın tanıştığı ve yatırım yapmaya başladığı Bitcoin’de özellikle acemiler için büyük riskler bulunmaktadır. Bu yüzden kripto para dünyasında yeni iseniz Bitcoin yatırımında dikkat edilmesi gereken belirli başlı kurallara uymanız birikimlerinizin korunması için de en sağlıklısı olacaktır. Yazımızda sizler için derlediğimiz acemiler için Bitcoin yatırımında dikkat edilmesi gerekenler sayesinde en minimal riskle yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

 

 

Yatırımı Parçalara Ayırmak

 

 

Bu yatırım taktiği aslında borsa ve döviz için de geçerli olup birçok deneyimli isim tarafından sıkça tavsiye edilmektedir. Kısacası yatırımlarınızı doğrudan bir tarafa aktarmak yerine parçalara ayırarak riski de bölmenin faydalı olacağının üstünde durulduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin başta olmak üzere genel kripto para ekosisteminde yatırım yaparken de bunun faydalı olacağını belirtelim. Bu sayede herhangi bir coinde kayıp yaşarken diğer yatırımlarınızın çıkışta olması durumunda ana paranızı arttırabilirsiniz. Özellikle de birkaç saat içerisinde yüzdelik olarak büyük iniş çıkışlara sahip Bitcoin’de yatırımı parçalara ayırmanız kesinlikle tavsiye edilmektedir.

 

 

Gözlem ve Analiz Yapmak

 

 

Bitcoin sürekli olarak hareketli bir yatırım varlığı olduğu için gözlem ve buna bağlı olarak analizler yapmak oldukça önemlidir. Ancak acemiler ilk başta kripto para uzmanlarının tavsiyelerine kulak verirse bu onlar için daha faydalı olabilir. Kripto para ekosisteminin mantığı kavranmaya başlandıktan sonra ise artık kendi analizlerinizi ve bu doğrultuda tahminlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bitcoin’de analiz yapmaya başlamadan önce analiz araçlarını iyice araştırmanızı tavsiye ederiz. Gelişen teknolojik altyapı sayesinde artık yapay zeka temelli analizlerin de yaygınlık kazandığı şu günlerde çağa ayak uydurursanız sizler de bu işten kazançlı çıkan taraf olmaya başlayabilirsiniz.

 

 

kripto para siteleri - Acemiler İçin Bitcoin Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Büyük Kurumların Açıklamalarını Takip Etmek

 

 

Bitcoin ve kripto paralar her ne kadar internet üzerinden tanınmış ve merkeziyetsiz olarak nitelendirilen varlıklar olsalar da kurumların açıklamaları onları da etkilemektedir. Bu yüzden genel olarak dünya ekonomisine yön veren FED ve benzeri kurumların açıklamalarını takip etmeniz size fayda sağlayabilir. Bunun nedeni ise Bitcoin’deki kurumsal ve büyük yatırımcıların bu kurumları takip ediyor olmasıdır. Bu kişiler birden fazla sektörde yatırım yaptığı için Bitcoin yatırımlarını da açıklamalar ile ilişkilendirerek buna bağlı bir strateji belirler.

 

Sizler de büyük kurumların para hakkında açıklamalarını takip ederek bu doğrultuda bir yol haritası çizebilirsiniz. Yapılan açıklamalar her ne kadar faizler ve para politikaları hakkında olsa da kripto para ekosistemi içerisinde de oldukça etkilidir. Bu yüzden söz konusu açıklamaların ardından hareketlilik yaşanacağı ihtimalini her zaman için göz önünde bulundurmanın size büyük faydası dokunacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Kredisiz - Faizsiz Ev Alma Yöntemleri Faizsiz ev…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz