6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

22 Nisan 2020 Çarşamba, 09:50
6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar - 6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs sebebiyle birçok ülke vatandaşlarını korumak amacıyla tedbir paketlerini açıklıyor. Ülkemizde de açıklanan tedbir paketleri kapsamında altı ay boyunca geri ödemesi olmayacak bir kredi paketi açıklandı. Bu paket kapsamında bankalara başvuracak olan vatandaşlar aldıkları kredileri altı ay süresince geri ödemeyecekler.

 

Ayrıca geri ödememe süresi de dahil olmak üzere bu krediler 36 ay vadeli verilecek. Düşük faiz ile verilecek kredileri bazı bankalar veriyor.

 

 

Kredi Çekebileceğiniz O Bankalar

 

 

Geri ödeme ertelemesi yapacak olan bankalar da devlet tarafından belirlendi. Devletin sahibi olduğu bankalar olan bu bankalardan düşük faizli kredi alabileceksiniz. Bu bankalar Halkbank, Ziraat Bankası ile Vakıfbank olarak belirlenmiş durumda. En fazla 10 bin Türk Lirası destek kredisi verecek olan bankalara geri ödemeler de üç yıl içinde aydan aya taksitlerle yapılacak. Yani bu destek kredilerini sadece devlet bankalarından alabileceksiniz.

 

 

Ne Kadar Ödeyeceğim?

 

 

Destek kredilerinden faydalanmak istiyorsanız 1 Nisan 2020 tarihi itibariyle başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca başvurular için bankaya gitmenize de gerek yok. Kredi başvuruları bankanın internet bankacılığı kanalından ya da telefon bankacılığından yapılabilecek. Bankadan beş bin Türk Lirası kredi çektiğinizde ayda 188 TL’den ödeme yapacaksınız. On bin Türk Lirası tutarındaki kredinin aylık geri ödeme tutarıysa 376 Türk Lirası olacak.

 

Bu ödemeler altı aylık süreden sonra başlayacak.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada İş Yatırım Hisse Senedi Önerileri Yatırımını borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz