32 Günlük Vadede En Yüksek Faizi Veren Bankalar

15 Mayıs 2019 Çarşamba, 23:01
En Yüksek Mevduat Faiz Oranları 642x320 - 32 Günlük Vadede En Yüksek Faizi Veren Bankalar

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları

Vadeli hesap paranın durduğu yerde değer kaybetmesi yerine, bankalar aracılığı ile belirli bir oranda kazanç elde edilmesini sağlar. Günümüzde birçok banka vadeli hesap işlemini kar payı adı altında vererek hizmet sunar. Banka aracılığıyla açılan vadeli hesabın amacı, yatırılan para üzerinden yapılan hesaplarla belirli bir oranda faiz alma işlemidir.

Eski zamanlarda birikimler değer kaybetmesin diye yastık altı yöntemi birçok kişi tarafından kullanılıyordu. Bu yöntem çok da güvenilir bir tercih değildi. Bankaların sunmuş olduğu vadeli hesap sistemi güvenilir olduğu için tercih unsuru oluşturdu. Üstelik en yüksek faiz veren bankalar ile hem paranızı koruma altına alabilir hem de paranızın değer kaybetmesini önlemek için belli bir faiz / kar payı alabilirsiniz.

 

Banka Mevduat Faiz Oranları 2019

 

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka - 32 Günlük Vadede En Yüksek Faizi Veren Bankalar

Bankalar kişilerin birikimlerini, vadeli hesap adı altında çeşitli yöntemlerle güvenilir bir şekilde işleterek, birikimlerin değerini yükseltir. Vadeli hesap sahibinin aldığı bu faiz, bankaların yaptığı güvenilir işletme işlemlerinin bir komisyonu olarak değerlendirilir. Türkiye’de Vakıfbank, Ing Bank, İş Bankası, Garanti Bankası, TEB, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Odea Bank, Deniz Bank gibi bankalar vadeli hesap hizmetlerini başarılı bir şekilde yürütüyorlar. Birikimle bankada açılan vadeli hesap aylık olarak değerlendirilerek bir miktarda olsa değer kazanıyor. Üstelik en yüksek hoşgeldin faizi veren bankalar ile paranızın değerini korumuş olursunuz. Mevduat hesabı, vade tarihinin uzatılmasıyla yüksek oranda faiz alınması da Bankaların sunduğu seçenekler arasında yer alıyor. Vadeli hesap sayesinde Bankaların sunmuş olduğu hizmetler güvenilir ve daha uygun yatırım araçlarındandır.

 

Vadeli Hesaptan Para Çekme Vade Bozar Mı?

 

Kişi istediği tarihte vadeli hesabından para çekme hakkına sahiptir. Ancak burada küçük bir oranda zarar eder. Vade tarihlerinden kaynaklanan bu zarar vadeli hesap bozma işlemidir. Bu nedenle Bankada vadeli hesap açma işlemlerinde vade tarihini iyi ayarlamak gerekir. Normal şartlarda vadesini doldurmayan hesaplar da para çekme işlemi yapılamaz. Ancak acil para ihtiyaçlarında vade bozularak müşteriye istediği para ödenir. Bu durumda vade sürelerini kısa tutmak gerekir. Fakat bazı bankalar müşterilerine sundukları özel hesaplarla vade bozulmadan para çekme imkanı vermektedirler. Bu bankaların size özel sunduğu imkanlarla en yüksek faiz getirisi sağlayabilir, en yüksek mevduat faizi erişebilirsiniz.

 

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka

 

banka mevduat faiz oranları 2019 - 32 Günlük Vadede En Yüksek Faizi Veren Bankalar

Bankaların sunmuş olduğu vadeli hesap hizmetleri şubeler aracılığıyla hesap sahibinin nüfus cüzdanı ile açılır. Ülkemizde birçok banka vadeli hesap işlemlerini güvenilir bir şekilde sunarak, birikimlerin kazancını arttırmayı sağlıyor. Kişilerin bir kenara ayırdığı birikimlerinin değer kazanmasını sağlayan vadeli hesap sistemi, uzun süre kullanılmayacak olan paraları güvenilir olarak saklamak ve belli oranlarda kar edilmesini sağlayan sistemdir. Peki, 2019 yılında bankalar ne kadar mevduat faizi vermektedirler? İşte 32 günlük vade içinde TL bazlı en yüksek faiz alabileceğiniz bankalar ve faiz oranları:

 

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları – 2019

 

Alternatif Bank  
Yıllık Faiz Oranı 24,00%
Net Getiri 1.804,14 ₺
Fibabanka  
Yıllık Faiz Oranı 23,50%
Net Getiri 1.766,88 ₺
ING Bank  
Yıllık Faiz Oranı 23,50%
Net Getiri 1.766,88 ₺
TEB  
Yıllık Faiz Oranı 22,00%
Net Getiri 1.639,45 ₺
Yapı Kredi Bankası  
Yıllık Faiz Oranı 21,25%
Net Getiri 1.583,56 ₺
Denizbank  
Yıllık Faiz Oranı 21,00%
Net Getiri 1.564,93 ₺

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz