3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

30 Kasım 2018 Cuma, 20:26
3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 642x320 - 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Bankalardan kredi çekmek isteyen kişiler yapacağı aylık taksitlerinin ödemesinde sorun yaşayabiliyor. 3 ay veya 6 ay ertelemeli kredi veren bankalardan kredi alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ertelemeli kredi alarak ödemelerinize 3 ya da 6 ay sonra başlayabilirsiniz. Peki, 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar hangisidir ? Bu yazımızda sizlere ertelemeli kredi imkanı sunan bankaları listeleyeceğiz.

 

Kredi Nedir, Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Acil nakit ihtiyacı olan kişilerin nakit sorununa kısa zamanda çözüm getiren bankalar tarafından kullandırılan kredi, belli bir sözleşme çerçevesinde borçlu ve alacaklı arasında kurulmuş bir ilişkidir. Kredibilite kelimesinden ayrılan kredi sözcüğü kullanıdırılan paranın geri ödeneceğine inanılan kişilere verilmektedir. Kredi türleri ise; tarım, ticari ve tüketici kredisi olarak ayrılmaktadır. Kullanım çeşidine ve vadesine göre kredi türleri değişebilmektedir. BDDK kanunlarına göre belirlenen kredi vadesi ise bazen azalabilmekte bazen kısalabilmektedir. 2018 yıl sonu itibariyle kaleme aldığımız bu yazımız sırasında dikkate alınan kredi vadeleri ise; tüketici kredisi için en fazla 36 ay olarak belirlenmiştir. İsteğinize göre aylık, 3 aylık ve 6 aylık taksitlerle sizlere sunulan kredilerle ihtiyacınızı kısa zamanda çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

 

3 Ay Ertelemeli Kredi nasıl alınır - 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ara dönemli olarak gelir elde eden kişiler aylık değil, 3 ay veya 6 ay da ödeme yöntemini kullanabilir. Uygun faiz ve uzun vade seçeneklerinden faydalanarak ertelemeli kredi alabilirsiniz. Kamu personeli, çiftçi, emekli, müteahhit, iş adamı ve birçok kişi kredi kampanyasından faydalanabilir.

 

Ertelemeli kredi seçeneğini en çok çiftçiler ve mevsimlik iş yapanlar tercih ediyor. Gelir güvencesi olan kamu personelleri için ertelemeli krediyi kullanmak daha kolay. Ertelemeli kredi için ek şart aranmıyor. Kredi notu, gelir durumu ve kredi sicilinin temiz olması gerekiyor. Kredi notu düşük olan kişiler, ertelemeli kredi seçeneğinden faydalanamaz.

 

En önemli özelliği, krediyi aldıktan sonra ödemesinin üç ay sonra başlamasıdır. Eşit taksit ve değişen taksit seçeneği kullanılabilir.

 

Video: Ertelemeli kredi nedir?

 

 

 

3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama

 

Şimdi bankalardan alacağınız 3 ay ertelemeli kredi için genel bir hesaplama yapalım.

Hesaplamamızda kredi için 48 ay vade seçeneği ve %1,16 faiz oranı uygulandığını varsayalım. Kredi limitine göre faiz oranı ise değişiklik göstermektedir. Örneğin: 10.000 TL kredi için, %1,16 faiz oranı ve 48 ay vade imkânıyla aylık taksit tutarı 287,03 TL olacaktır. 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

 

Kredi limiti 10.000 TL ile 90.000 TL arasında olursa, faiz oranı %1,14 olur. Örneğin: 90.000 TL kredi çekerseniz, aylık taksit tutarınız 2.569,85 TL olur. 450 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

 

Kredi limitine göre yıllık hayat sigortası yapılır. Kredi tahsis ücreti alınmasını istemiyorsanız, faiz oranı %1,25 olarak hesaplanır.

Yukarıda sizlere hesapladığımız ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı ve kredi şartları bankadan bankaya değişmektedir.

 

3 ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi için bankalar bazı evraklar sizden talep etmektedir. Bazı bankalar mobil uygulama üzerinden bile kredi imkanı numaktadır. Genel olarak bankalarda kefil veya ön şart aranmıyor. Banka şubelerinden de 3 ay ertelemeli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk veya icralık işleminiz var ise, banka sizden kefil veya ekstra teminat isteyebilir. İnternet üzerinden de kredi başvurusu yapmak mümkündür.

 

Anında kredi almak içinse; bankanın resmi internet sitesine girimeniz yeterlidir. Kredi sayfasında karşınıza çıkan Hemen başvur butonuna tıkladıktan sonra müşteri bilgileri, kredi bilgileri ve çalışma bilgilerinizi girin. İstenilen bilgileri doğru doldurduktan sonra onay düğmesine tıklayarak başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

 

Alacağınız ertelemeli kredi için, normal kredi alırken istenilen belgeler istenir. Banka ek belge isteyebilir. Banka şubesine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. 3 ay ertelemeli kredi başvurusu için Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, DenizBank, Garanti Bankası gibi ülkemizdeki her bankadan bu hizmeti alabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz