18 Yaşından Küçüklere Hesap Açan 7 Banka

07 Haziran 2020 Pazar, 09:39
18 Yaşından Küçüklerin Hesap Açabileceği Bankalar 642x320 - 18 Yaşından Küçüklere Hesap Açan 7 Banka

18 Yaşından Küçüklere Banka Hesabı Açılır mı?

Türkiye’de 18 yaşından küçükler için banka hesabı açılabilmektedir. Banka hesapları para biriktirmek, zamanında ve yerinde kullanmak için oldukça yerinde bir yöntem oluyor birçok kişi için. Ancak bundan sadece 18 yaşından büyükler yararlanabilir diye bir şey yoktur. Peki, 18 yaşından küçüklere banka hesabı açılır mı? Üniversite için paralarınızı biriktirebileceğiniz ya da sadece düzenli bir miktar paranızın olması için bir banka hesabı açmak isteyebilirsiniz. Ancak bütün bankalarda 18 yaşından küçükler için hesap açılmayabilir. İşte birikim için 18 yaş altı hesap açtırabileceğiniz bankalar..

 

 

18 Yaşından Küçüklerin Hesap Açabileceği Bankalar

 

 

18 yaşından küçüklere banka hesabı açan bankalar - 18 Yaşından Küçüklere Hesap Açan 7 Banka

 

 

1) İş Bankası: Türkiye’nin ilk bankalarından İş Bankası Türkiye’deki 12-18 yaş aralığındaki gençlere banka hesabı için izin veriyor. Bu hesaba ilk imza adı veriliyor. Veliniz ile gidip bu banka hesabını aktifleştirebilirsiniz. 18 yaşınıza geldiğinizde ise bu banka hesabınız normal bir banka hesabını otomatik olarak dönüştürülür.

 

2) Akbank: 18 yaşından küçüklere banka hesabı açan diğer banka olan Akbank ise farklı olarak daha yüksek yaş aralığında bir imkan sunuyor. Akbank 16-26 yaş aralığında neo Exi26 adında bir hesap seçeneği sunuyor. Aynı zamanda bu hesapla eğitiminiz için kredi çekebilme gibi bir imkanınız da var.

 

3) Kuveyt Türk: Kuveyt Türk de birçok banka gibi 18 yaşından küçüklere hesap izni veriyor. Bu banka hesabı için herhangi bir ücret talep edilmez ve bu kredi kartı ile internetten de almak istediğiniz şeyleri kolaylıkla alabilirsiniz.

 

4) Ziraat Bankası: Eğer Ziraat Bankası’ndan bir hesaba sahip olmak istiyorsanız ve 18 yaşın altındaysanız bu hesap “büyüyen çocuk fonu” olarak adlandırılır. 18 yaşından küçüklere banka hesabı açan en iyi bankalardan biri olan Ziraat Bankası 18 yaşında olduğunuzda ise her türlü işlemi yapabilirsiniz.

 

5) Vakıfbank: Vakıfbank ile bir banka hesabı açmak isterseniz 18 yaş gibi bir sınırlama yoktur. 24 yaşınıza gelene kadar kullanabilirsiniz. Kartınızda sahip olduğunuz para ile alışveriş ve harcamalar yapabilirsiniz. Kendinize ait de şifreniz vardır.

 

6) ING Turuncu Hesap: ING Turuncu Hesap için belirli bir yaş sınırı yoktur. 18 yaşından küçüklere banka hesabı olan bu banka hesabı Birikim Hesabı olarak bilinir.

 

7) TEB Global: TEB genel olarak bu hesaplar ile 25 yaş altına hizmet eder. Bu yaş grupları ise üçe ayrılır. En küçük yaş grubu 12-15, orta yaş grubu 16-17, en son ve üçüncü yaş grubu ise 18-25 yaş aralığıdır. 18 yaşından küçüklere banka hesabı açan bu bankanın avantajı ise birçok ülkeden alışveriş yapabilecek olmanızdır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma Kredi çekmek…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz