125 CC Motor Trafik Sigortası Fiyatları

20 Haziran 2020 Cumartesi, 07:42
125 cc motor sigorta fiyatı 642x320 - 125 CC Motor Trafik Sigortası Fiyatları

125 CC Motor Sigorta Fiyatları

125 cc motor sigorta fiyatı motosikletin kullanıldığı şehir, poliçe basamağı ve sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikalarına göre farklılık gösterir. Motosikletler otomobil ve kamyonlardan sonra kaza yapma oranlarında üçüncü sırada yer alır. Bu nedenle trafikte risk grubunda bulunurlar. Karayolları Trafik kanunları uyarınca diğer motorlu taşıtlar gibi motisikletlerde zorunlu trafik sigortası yaptırmak ile yükümlüdür. Bu nedenle, 125 cc motor zorunlu trafik sigortası her motorsiklet sahibinin yaptırması gereken bir sigorta ürünüdür.

 

125 cc motor sigorta fiyatı için farklı sigorta acentelerinden teklif alarak size en uygun şirket aracılığı ile zorunlu trafik sigortanızı yaptırmalısınız. Zorunlu trafik sigortasının olası bir kaza durumunda karşı tarafın hasar masraflarını ödüyor olması motosiklet sahipleri için yaptırmasam da olur düşüncesini oluşturabilir. Ancak trafikte bir canlıya çarptığınızda maddi ve manevi giderlerin sigorta tarafından ödeneceğini bilmelisiniz. Üstelik trafikte seyir halinde iken sigortasız olduğunuz tespit edilirse motosikletiniz trafikten men edilecektir.

 

 

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

 

 

125 cc motor sigorta fiyatı belirli kriterler çerçevesinde belirlenir. Motosikletin sigorta poliçe basamağı büyük etken olur. 4. basamak ile başlayan sigorta poliçeniz yıllar içerisinde meydana gelen hasar durumuna göre artar ya da indirime tabi olur. Hiç kazasız bir yıl geçirmiş iseniz hasarsızlık indiriminden faydalanarak daha az sigorta ücreti ile zorunlu trafik sigortası yaptırabilirsiniz.

 

Motosikletin kullanıldığı şehir de trafik sigortası fiyatında etken olur. İstanbul gibi büyük şehirlerde araç yoğunluğu fazla olduğundan sigorta ücretleri de yüksektir. Sigorta şirketlerinin çalışma prensipleri gereği de fiyat farkı ortaya çıkar. Bu nedenle motosiklet sigortanız için sigorta acentelerine teklif vererek sizin için en uygun olan şirketi seçebilirsiniz. 125 cc motor sigortası ne kadar merak edenler SBM nin ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğu buradaki linkten teklif alabilir, 20 sigorta şirketinin sigorta fiyatlatı listesine ulaşabilir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Findeks Nedir? Findeks bireyin veya bir kurumun finansal…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz