0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler

03 Kasım 2019 Pazar, 13:13
ziraat vakıf bank Taşıt kredisi kampanyası 642x320 - 0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler

0.49 – 0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası

Taşıt kredisi olarak bilinen kredi bankalar ve bazı finans kuruluşları tarafından verilmekte olan ve yalnızca araç alımı maksadı ile kullanılması uygun görülen kredilerdir. Kredilerin piyasa ölçülerinde faiz oranları bulunmaktadır.

 

Bu faiz oranları ile ilgili kampanyalar bulunmakta buna göre takip edilmesi koşulu ile taşıt kredisi kampanyası imkanlarından faydalanmak mümkün olmaktadır.

 

 

Türkiye’de En Çok Satan Otomobiller

 

 

Ülkemiz içerisinde bazı araçlara olan rağbet oldukça fazla iken bazı araçlara olan ilgi belli oranlarda az bulunmaktadır. Bunların çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Araçların fiyatları ve kullanım amaçları satışları artırmakta veya azaltmakta olan etkenler arasında bulunmaktadır. Bu etkenler bir arada düşünüldüğünde ülkemiz içerisinde en fazla satışı bulunan araçlar;

 

RENAULT : 42.792 ile ilk sırada yer almaktadır.

 

FIAT : 42.674 rakamı ile ikinci sırada yer almaktadır.

 

Volkswagen : 28.807 rakamı ile üçüncü sırada yer almaktadır.

 

Bu rakamlar 2019 yılı ocak – eylül ayları satış rakamlarına göre verilmiştir. Bunun yanı sıra ülkemizde oldukça az sayıda satılmakta olan araçlarda vardır. Bunların sayısının az olması fiyat noktasında ve gerekli olan hizmeti karşılayamamasıdır. Ülkemizde en az satılan 3 araç markası ise;

 

BENTLEY – 4 adet ile en az satılan araç olmuştur.

 

LAMBORGHINI – 7 adet ile en az satılan ikinci araç olmuştur.

 

ASTON MARTIN – 14 adet ile üçüncü sıradaki en az satılan araç durumundadır.

 

Bu verilen rakamlar 2019 yılı içerisinde satılmış araç sayılarından alınarak verilmiş rakamlardır. Araçların son derece lüks olması sebebiyle satışlarında dünya da olduğu gibi ülkemizde de fazla rakamlar bulunmamaktadır.

 

 

Sıfır Model Araba Taşıt Kredisi Kampanyası

 

 

0 49 taşıt kredisi kampanyası - 0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler

 

 

Faizlerin düşmesi ile birlikte yeni bir taşıt kredisi kampanyası piyasaya bazı bankalar tarafından sunulmuş bulunmaktadır. Merkez barkasının son zamanlarda art arda faiz indirimi kararı ile birlikte birçok kredinin faizinin düştüğü görülmektedir. Düşen faizler ile birlikte devlet bankaları bazı kredilerin oranını daha da aşağıya çekerek üretimi ve ticareti artırmayı hedeflemektedir. Düşen faizler ile birlikte devlet bankaları tarafından bilhassa ticari araç almak isteyen vatandaşlara 0,49 taşıt kredisi kampanyası sunulmuş ve bu kredi oldukça fazla bir şekilde ilgi görmüştür.

 

Uzun zamandan beri Devlet büyüklerini müdahale etmesine rağmen faizler noktasında merkez Bankası katı bir tavır sergilemekteydi. Yapılan görüşmeler ve açıklamalar neticesinde Merkez Bankası başkanın da değişmesi ile birlikte etkisini göstererek faiz indirimi kararı geldi. Bu kararın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen merkez bankası tarafından ikinci faiz indirim kararı ile piyasalar oldukça rahatlamış bulunmaktadır.

 

Tüm bu kararların üzenine ticaretin biraz daha hareketlenmesini isteyen hükümet yetkililerinin de müdahalesi ile taşıt kredisi kampanyası ekstra faiz indirimi ile başlamış bulunmaktadır. Kredinin alınmasının bazı koşul ve şartları bulunmaktadır. Bu koşulların yerine getirilmesi ile birlikte 0,49 taşıt kredisi oran ile başlayan kampanya dahilinde kredi alınması mümkün olmaktadır.

 

 

Taşıt Kredisi Kampanyası Şartları

 

 

taşıt kredisi kampanyası istenen belgeler - 0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler

 

Bu şekilde sunulmuş olan kredinin belli şartları ve koşulları bulunmaktadır. Bu şart ve koşullar çerçevesinde kredinin alınıp alınmamasına karar verilmektedir. Kredi binek araçlara 50 Bin TL ile 120 bin TL arasında verilmektedir. Vade sayısı olarak 18 ay ile 36 ay arasında 0,49 taşıt kredisi

verilmektedir. 0,49 taşıt kredisi şartları olarak;

 

  • Binek araçlar için maksimum 36 aya kadar kredi sunulmakta,

 

  • Ticari araçlar için 60 aya kadar kullanılabilmekte,

 

  • Belli marka araçlar için verilmekte,

 

  • İkinci el araç için kullanımı olmamakta,

 

  • 1 Ekim-31 Aralık 2019 tarihleri arasındaki başvurular için geçerli olacak,

 

  • Anlaşmalı bankaların takibi ile olacaktır.

 

 

Taşıt Kredisi Kampanyasında Hangi Modeller Var?

 

 

0.69 taşıt kredisi hesaplama - 0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler

 

0,49 taşıt kredisi şartları arasında bulunmakta olan belli markalar merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Kredi şartları haricinden yerli üretim yapan araç modelleri için kredi kullanıdırm şartı da bulunmaktadır. Buna göre; 0 49 taşıt kredisi hangi araçları kullanır? Sorusuna cevap olarak;  

 

Binek Araçlar :  Honda, Fiat, Hyundai, Toyota, Renault Mais

 

Ticari Araçlar :  Ford, Fiat, Karsan, Isuzu, Otokar, Temsa ,BMC, Mercedes

 

marka araçlar için bu kredinin kullanılması uygun görülmektedir. Bu araçların dışında her hangi bir marka ve model için kullanılması mümkün değildir. 0 49 taşıt kredisi hangi araçları kullanır? Sorusunun yanıtı ticari ve binek araçlar için bu şekildedir.

 

0 49 taşıt kredisi hangi araçları kullanır? Sorusunun cevaplanması ile birlikte bu kredinin hangi bankalar tarafından verildiği de sorulmakta olan diğer önemli bir sorudur.

 

Kredi sadece devlet bankaları tarafından verilmekte olan bir kredidir. Vakıfbank, ziraat bankası ve halk bankası tarafından kredi verilmektedir. Şartların sağlanması ile birlikte 0 49 taşıt kredisi hesaplama ile alacağımız araca ne kadar ödeyeceğimiz belli olmaktadır. Size sunulan ödeme planına göre en uygun kredi başvurusu yaparak kredi kullanmanız mümkündür. 0 49 taşıt kredisi hesaplama seçilen vade sayısına göre değişiklikler göstermektedir. Bu nedenle, vadeyi düşük tutmak avantajınıza olacaktır. Bazı durumlarda vadenin uzun olması durumunda 0 49 taşıt kredisi hesaplama yerine 0,69 oran ile kredinin sağlandığı görülmektedir.

 

 

0.49 Taşıt Kredisi Hesaplama

 

 

0 49 0 69 taşıt kredisi hesaplama - 0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler

 

Devlet bankaları tarafından sunulmuş olan bu imkan ile araç almak son derece karlı gözükmektedir. Normal şartlar altında kullanılmakta olan araç kredileri büyük bir faiz indiriminin olmasına rağmen 1,20 civarında bir faiz oranı ile verilmektedir. Sunulmuş olan bu kredi son derece cazip bir kredi

olarak devletin vatandaşlarına sunmuş olduğu büyük bir imkandır. Bilhassa ticari araçlarda araçların kendi taksitini çalışarak rahatlıkla ödeyebileceği hesaplanmaktadır.

 

İmkanın kısıtlı bir zaman aralığında sunulması acele edilmesi anlamına gelmektedir. Bu fırsatın bir daha yakalanması bazı finans uzmanlarına göre zor gözükmektedir. Basit bir hesap yapacak olursak;

 

=> 50.000 tl 36 ay kredi için toplam : 5.625 tl

 

=> 100.000 tl 36 ay vadeli bir kredi için : 11.250 tl

 

faiz ödemesi oluşacaktır. Piyasa faizlerinin bu oranın yukarısında olması, taşıt kredisi kampanyasını cazip hale getirmektedir. Taşıt kredisi kampanyası hesaplama yaparsak, aşağıda yer alan tabloda maliyetin ne kadar düştüğünü görmek mümkündür.

 

 

Taşıt kredisi kampanyası hesaplama - 0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler

 

 

Yukarıdaki tablo detaylı incelendiğinde; bankaların bugünkü taşıt kredisi faiz oranı ile taşıt kredisi kampanyasındaki faiz oranı karşılaştırıldığında önemli bir maliyet avantajı ortaya çıktığı görülmektedir. Buna göre;

 

  • 50.000 tl 36 ay vadeli bir taşıt kredisi için 9.449 tl

 

  • 100.000 tl 36 ay vadeli bir taşıt kredisi için 18.898 tl

 

  • 150.000 tl 36 ay vadeli bir taşıt kredisi için 28.348 tl

 

maliyet avantajı ortaya çıkmaktadır.

 

 

0.49 Taşıt Kredisi Kampanyası Hangi Bankalar Veriyor?

 

 

ziraat vakıf halk bankası taşıt kredisi kampanyası - 0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler 

 

Ziraat bankası taşıt kredisi imkanından faydalanmak 3 banka arasında değerlendirme yapıldığında daha pratik olduğu görülmektedir. Bankanın prosedür işlemleri diğer bankalara göre daha az bulunmaktadır. Taşıt kredisi faiz oranları son dakika olarak haber sitelerinde ve TV kanallarında ekranlara yansımış son zamanlardaki büyük bir kampanyadır. Ziraat bankasının ardından prosedür noktasında vakıfbank taşıt kredisi uygun koşulları bulunmakta olan diğer bir bankadır.

 

Bankaların aracın ve vadenin durumuna göre minimum kredi faiz oranı olan 0,49 yerine 0.69 taşıt kredisi hesaplama seçeneğini de müşterilerine sundukları görülmektedir.

 

0.49 taşıt kredisi honda civic hayali bulunmakta olan müşterileri oldukça memnun etmiştir. Aynı şekilde 0.49 taşıt kredisi Toyota ve 0.49 taşıt kredisi fiat alacak kişiler arasında ciddi bir maliyet azalması oluşturmasından dolayı sevinç oluşmasına sebep olmuştur.

 

 

0.49 Taşıt Kredisi Kullanım Şartları

 

 

Ticari araç taşıt kredisi kampanyası - 0.49-0.69 Taşıt Kredisi Kampanyası Merak Edilenler

 

Kredinin kullanılması açısından normal kredi prosedürlerinde bulunması gereken kural ve şartlar bu kredi içinde geçerli bulunmaktadır. Kişilerin kredi notunun bu krediyi alması için yeterli bulunması gerekmektedir. Bu durumun sağlanmaması durumunda kredinin alınması mümkün olmayacaktır. Bunun ile birlikte diğer kredilerde aranmakta olan şartlar arasında bulunan maaş durumunun bu krediyi karşılama durumu sorgulanmaktadır. Maaş bulunmayan vatandaşların aylık gelirleri sorgulanmaktadır.

 

Bunun yanı sıra SGK durumumum olup olmaması da bu durum için değerlendirilmeye alınan diğer bir unsundur. Başvuru yapacak olan vatandaşlar bankalar arasında farklılıklar bulunan evraklarını tamamlayarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Son olarak karar verecek olan kişi  ve kişiler ilgili banka şubesidir. Tüm şartların bulunması durumunda bile kredinin onaylanmama durumu bulunmaktadır.

 

Ayrıca faizlerin bu kadar düşük olması, bankalar ile otomobil üreticileri arasındaki anlaşma çerçevesinde oluşan bir süreçtir. Bundan dolayı piyasayı hareketlendiren bu oluşumda hem bankalar hem de otomobil üreticileri elini taşın altına koymuştur. Henüz özel bankalarda olmayan bu sistemin ilerleyen zamanlarda daha da büyümesi gözlemlenebilir.

 

Daha önce bankalar ile yapılan çalışmalarda olumsuz bir durum saptanması durumunda kredinin alınmasında bazı zorluklar yaşanabilir. Bu şartların bulunması taşıt kredisi kampayası için çok önemlidir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
OdeaBank Bank’O Card Kredi Kartı Başvurusu Merkezi Lübnan’da…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz