Referandum Sonrası Hisse Önerileri

18 Nisan 2017 Salı, 20:18
Hisse Rapor - Borsa Ve Ekonomi Bilgi Paylaşım Ağı Haftanın-Özeti-Ve-Gelecek-Haftaya-Bakış-640x320 Referandum Sonrası Hisse Önerileri teknik analiz rapor öneri hisse tavsiyeleri hisse öneri listeleri hisse öneri hisse haftalık hisse önerileri ekonomi borsa BİST analiz

Referandum Sonrası Hisse Önerileri

Referandum Sonrası Piyasalara Bakış

16 Nisan da yapılan 18 maddelik Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin referandum sonuçları resmi olmayan sonuçlara göre %51 oyla kabul edildi. Bu kararın ardından gece yarısı uluslararası piyasalarda dolar/tl de sert düşüş görüldü. Cuma günü 3.74 TL seviyesinde bulunan dolar/TL kuru bu sabah itibariyle %3.63 TL seviyeleri altına gerilemiş olmasına rağmen bu seviyelerden kendine destek bularak 3.66 tl seviyelerine yükseldi. 3.63 tl seviyesi önemli bir destek olarak görülebilir. Euro ise dolara nazaran daha fazla değer kaybederek 3.89 tl seviyelerine kadar düşse de Euro/TL kuru gün sonuna doğru kayıplarını telafi etti. Euro da ise 3.88 tl seviyesi önemli destek noktası sayılabilir.

Özellikle yabancı yatırımcı tarafından merakla beklenen referandum sobuçları ile siyasi belirsizliğin ortadan kalkması ile BİST’ te alıcılı bir seyirle görüldü. Fakat yükselişin  sert olmaması dikkat çekmektedir. Aşağıdaki videoda Yaşar Erdinç in Referandum Sonrası Dolar Borsa İzlenimlerini İzleyebilirsiniz.

BİST 100 Endeks Teknik Analizi

BİST 100 endeksi 87.600 ve 91.200 kanalında hareket etmektedir. Endeks 91.200 seviyelerinde üst kanal bandını 3 kez kırmaya çalışmasına rağmen sürekli başarısız kalarak bu noktalarda dirençle karşılaşmıştır. Direnç sonrası endekste düşüş olsa da daha sonrasında endeks kedini toparlamıştır. Uzun süredir sinyalinden aşağıda olan MACD göstergesi son birkaç gün önce OLUMLU sinyali üretmiştir. Endeks böylece yükseliş kanalındaki seyrine devam etmektedir. Diğer göstergelerde uzun süredir yükselişi teyit etmektedir. Endeksin direnç seviyesi olan 91.200 seviyesini aşması satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin direnci aşamaması satış baskısını kuvvetlendirmektedir.

Referandum Sonrası Hisse Önerileri

Referandum sonrası BİST te yer alan hisse senetlerinde değer artışı görülmektedir. İşte referandum sonrası önerilen hisse senetleri:

  • Şeker Yatırım 4 banka, 4 holding, 11 sanayi hissesi için al önerisi vermektedir. AL ve SAT önerisi verilen hisselere buradan ulaşabilirsiniz.
  • Ziraat Yatırım ise referandum sonrası günlük alım için şu hisseleri önermektedir.
  • Yatırım Finansman şirketi ise teknik olarak şu hisseleri önermektedir.
  • Oyak Yatırım ise yeni hafta için DOAS, GARAN, GOODY, ZOREN, KRDMD, BLCYT hisselerini önermektedir. Bu hisse senetlerine ait öneri raporunu da buradan inceleyebilirsiniz.
  • Gedik Yatırım ise model portföyünde değişiklik yaparak bazı hisselerde hedef getiriyi yükseltmiştir. Haftalık hisse öneri listesi.

Hisselere ait destek ve direnç seviyeleri ise burada yer almaktadır.

Yurtdışı piyasalarda ise nispeten rahat bir hafta görebiliriz. Bu hafta piyasalar tarafından Fransa Başkanlık seçimleri ve IMF – Dünya bankası toplantıları dikkatle izlenecek.

Diğer Konulara Göz Atın

Borsa İçin Teknik Yorum Borsada beklenti nedir?
Tüm Hisselere Ait Hisse Al Sat Sinyalleri Tüm Hisselere Ait Hisse Al Sat Sinyalleri Hisselere Ait Al Sat Sinyalleri
Dolar Grafik Görünüm Dolar Grafik Görünüm
Çimento Sektörü İnceleme Çimento Sektörü İnceleme %100 hammadde kullanımı olan çimento sektöründe maliyetlerin düşük olması ve hatta çimento ihraç etmemiz sebebiyle sektörde ...
Cihan Haber Ajansı Gündemi - Başbakan Binali Cıvata, Çankaya Köşkü'nde düzenlenecek Kabine toplantısına ve TEMIZ Eğlence Tahmini Merkezi'nde partisinin Göbek Yetkili Yerleşik (...
EKGYO – Emlak Konut GYO Hisse Analizi EKGYO - Emlak Konut GYO Hisse AnaliziEKGYO - Emlak Konut Gyo hisse senedinde yükselen kanal hakim. Bollinger bantları hissede fiyat sıkışmasına işa...

Yasal Uyarı:

Sitemizdeki veriler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Sitemiz bu bilgilerin doğruluğu konusunda garanti veremez. Hisse Rapor sitesinde yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Hazırlanan bu raporlar, raporu hazırlayanın kişisel fikirlerini yansıtmaktadır. Sitemiz sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sizlerin yatırımlarınızı yönlendirme gibi bir amacı yoktur. Sitemiz, raporlardaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

error: Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz