MAKTK | Makina Takım Endüstrisi A.Ş. Hisse Teknik Analizi

21 Eylül 2016 Çarşamba, 20:43
Hisse Rapor - Borsa Ve Ekonomi Bilgi Paylaşım Ağı MAKTK-Makina-Takım-Endüstrisi-A.Ş.-642x320 MAKTK | Makina Takım Endüstrisi A.Ş. Hisse Teknik Analizi teknik analiz MAKTK hisse teknik analizi hisse teknik analiz hisse ekonomi borsa analiz 2016

MAKTK | Makina Takım Endüstrisi A.Ş. Hisse Analizi – İstek

MAKTK hisse senedi teknik analiz raporu.

Hisse senedini teknik olarak incelediğimizde, hisse senedinde olumsuz görünüm hakimdir. Hisse, 0.75 tl olan dip seviyesinden yükselişini 1.30 tl de sonlandırmıştır.  Yükseliş kanalını ise ekte grafikte görüldüğü gibi birçok kez kırmış ve şu an düşüş kanalında hareket etmektedir. En son 1.01 tl olan destek seviyesinde düşüşünü kısa bir süre durdurmuş olsa da hissede güç kaybı dikkati çekmektedir. Bu desteğin kırılması ile 24.06.2016 tarihinde sonlanmış olan 1.01 – 0.96 tl kanalına geri dönerek bu seviyelerde hareket etmesi muhtemel. Böyle ki son kapanışta bu kanal içine girmiştir. Ekte grafikte görüldüğü gibi, Bollinger Bantları da hissenin destek ve direnç seviyelerini teyit etmektedir.

Teknik göstergeler de hissedeki olumsuzluğa işaret etmektedir. RSI göstergesi hissedeki aşırı güç kaybına işaret etmektedir. MACD göstergesinin ise sinyalinin altında oluşu ve yönünün aşağı olması hisse fiyatında olumsuzluk  olarak değerlendirilebilir.

Hissedeki 1.01 tl desteğinin kırılmasıyla hissede 0.96 tl seviyesine kadar düşüşler görülebilir. Bu seviyenin de kırılması düşüşü hızlandıracaktır.

Teknik olarak incelediğimizde hisse senedinde olumsuzluk bariz şekilde görülmektedir. Hissenin yeniden eski güçlü günlerine dönmesi için şirkette olumlu haberlerin olması yani hisseye güçlü desteğin gelmesi lazım.

Diğer Konulara Göz Atın

26.10.2015-30.10.2015 Hisse Senedi Öneri Listesi 26.10.2015-30.10.2015 Hisse Senedi Öneri Listesi
Türkiye Ve Diğer Ülke Borsaları Karşılaştırması... Türkiye Ve Diğer Ülke Borsaları Karşılaştırması
Göstergelerin AL Sinyali Verdiği Hisseler Göstergelerin AL Sinyali Verdiği Hisseler Teknik gösterglerin AL - SAT sinyali verdiği hisseler. Aşırı alım satım bölgesinde olan hisse senetleri. Kı...
Seçim sonrası Borsa İstanbul da Beklenti Nedir? Seçimden çıkan tek başına AKP iktidar sonucu ile borsa nasıl bir seyir izleyebilir? Bizleri nasıl bir endeks bekliyor. İşte teknik inceleme.
Teknik Analizin Önerdiği Hisseler Teknik Analizin Önerdiği Hisseler Aracı kurumun önerdiği, araştırmalar sonucu tavsiye edilen hisse senetleri. Teknik göstergelerin olumlu sinyal verd...
ACSEL – Hisse Senedi Detaylı Grafik Analiz ACSEL - Hisse Senedi Teknik Ve Temel Analiz, Hisse Senedi Öneri, Rapor, Borsa Şirketleri Detaylı Grafik İncelemeNot: JAVA Uygulamas...

Yasal Uyarı:

Sitemizdeki veriler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Sitemiz bu bilgilerin doğruluğu konusunda garanti veremez. Hisse Rapor sitesinde yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Hazırlanan bu raporlar, raporu hazırlayanın kişisel fikirlerini yansıtmaktadır. Sitemiz sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sizlerin yatırımlarınızı yönlendirme gibi bir amacı yoktur. Sitemiz, raporlardaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

error: Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz